Hercogova izpadla v Tokiu

Polona Hercog je v prvem kolu turnirja v Tokiu izgubila proti Čehinji Lucie Šafarovi (4:6, 7:6, 6:7).

22. september 2013 10.26
South Korea Korea Open Tennis

Tokio - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je hitro končala z nastopi na močnem turnirju v Tokiu, kjer jo je v prvem kolu premagala Čehinja Lucie Šafarova (4:6, 7:6, 6:7).

Češka teniška igralka je odpor Slovenke strla po dveh urah in 47 minutah, v katerih sta se dve izmed treh iger končali s podaljšano igro. V prvem nizu je Šafarova izkoristila eno izmed osmih priložnosti za odvzem servisa in povedla s 6:4, nato ji je Hercogova v drugem vrnila udarec in podaljšano igro dobila z 8:6, nato pa je sledil odločilni niz.

Tega je bolje začela Čehinja in v drugi igri znova odvzela servis Hercogovi za vodstvo z 2:0, vendar se je Slovenka hitro vrnila v igro, že v naslednji brez izgubljene točke izid znižala na 1:2, nato pa tudi izenačila (2:2). Poloni Hercog je v enajsti igri uspel nov break in povedla s 6:5, a priborjeno zapravila že v naslednji igri, v kateri ni osvojila niti točke (6:6). V novi podaljšani igri je bila Hercogova konkurenčna le do četrte točke, saj je Čehinja po vodstvu z 2:1 dobila dve zaporedni točki, prednost s 4:1 pa je pretvorila v zmago s 7:2.

Lucie Šafarova, 36. na lestvici WTA, je s tem zabeležila še četrto zmago na petih medsebojnih obračunih s Polono Hercog (82.), v drugem kolu pa bo njena nasprotnica osmopostavljena Italijanka Roberta Vinci.

Na turnirju v Tokiu sodeluje tudi Katarina Srebotnik, ki s Srbkinjo Jeleno Janković tekmuje v konkurenci dvojic. Tretjepostavljena slovensko-srbska naveza bo v prvem kolu igrala proti Američankama Raquel Kops-Jones in Abigail Spears.

Radwanska slavila v Seulu

Seul - Četrta igralka sveta Agnieszka Radwanska je zmagovalka turnirja serije WTA v Seulu, kjer je v finalu premagala Rusinjo Anastazijo Pavljučenkovo (6:7, 6:3, 6:4).

Prvopostavljena Radwanska se je za zmago morala pošteno potruditi, saj si jo je izborila šele po dveh urah in 45 minutah, v katerih je izkoristila le 6 izmed 22 break priložnosti (Pavljučenkova 3/12), medtem ko je njena nasprotnica svojo zmago zapravila s slabim serviranjem in zabeležila 10 dvojnih napak (Radwanska 1).

Poljska tenisačica je s tem dobila še svoj tretji turnir v tem letu, potem ko je bila januarja uspešna v Aucklandu in Sydneyju, in skupno trinajsto v karieri. Radwanska je za zmago v Seulu prejela 112,467 ameriških dolarjev in 280 točk jakostne lestvice WTA.