Izbor ITF brez presenečenj: Kerberjeva in Murray

Prva teniška igralca sveta sta pričakovano postala tudi najboljša »loparja« leta, oba prvič v karieri.

Objavljeno
13. december 2016 15.23
ap US Open Tennis
J. P.
J. P.

London - Mednarodna teniška zveza (ITF) pri izboru najboljših igralcev iztekajočega se leta ni presenetila. Prvič sta se z laskavima priznanjema okitila Nemka Angelique Kerber in Škot Andy Murray, ki sta tekmovalno sezono zaključila kot vodilna na svetovni jakostni lestvici. Na tronu sta zamenjala Američanko Sereno Williams, najuspešnejšo minula štiri leta, in Srba Novaka Đokovića, ki je bil najprepričljivejši kar pet sezon zapovrstjo. Murray je postal celo prvi Britanec v zgodovini s tovrstno nagrado, Kerberjeva pa je nasledila slovito Steffi Graf, ki so jo s to lovoriko nazadnje (sedmič) okronali leta 1996.

Škot si je prvo mesto ob koncu sezone zagotovil s 24 zaporednimi zmagami in petimi osvojenimi turnirji, tudi Wimbledonom, Angelique pa si je konkurenco pokorila v Melbournu in New Yorku in bila finalistka olimpijskega turnirja v Riu. Med moškimi dvojicami sta najbolj prepričala Andyjev brat Jamie Murray in Brazilec Bruno Soares, med ženskimi pa Francozinji Caroline Garcia in Kristina Mladenović. Prejemnikom nagrad bodo laskava priznanja izročili junija med svečano večerjo v okviru Roland Garrosa v Parizu.