Kavčič zmagal v Taškentu, slovenska trojka uspešna v Hongkongu

Blaž Kavčič uspešen v prvem kolu challengerja, Dalila Jakupović, Katarina Srebotnik in Andreja Klepač pa na WTA turnirju.

Objavljeno
10. oktober 2016 12.56
Posodobljeno
10. oktober 2016 13.12
Blaž Kavčič,Portorož Slovenija 08.07.2014
M. Ž.
M. Ž.

Taškent - Ljubljančan Blaž Kavčič je na challengerju v Taškentu zabeležil prvo zmago, v uvodnem kolu je izločil Rusa Ivana Nedelka.

Kavčič je na igrišču preživel le 36 minut. V prvem nizu je dvakrat odvzel servis nasprotniku za zmago s 6:1, v drugem pa je vodil s 3:0, ko je Rus predal dvoboj zaradi poškodbe.

Slovenski tenisač je tako brez pretiranega naprezanja napredoval v osmino finala, kjer bo njegov nasprotnik osmi nosilec, Mirza Bašić iz Bosne in Hercegovine.

V Honkgongu napredovale tri Slovenke

Na turnirju serije WTA v Hongkongu sta se Katarina Srebotnik in Andreja Klepač veselili zmage v prvem kolu ženskih dvojic. Drugopostavljeni slovenski par je turnir začel s suvereno zmago nad rusko-turškim parom Polina Lejkina/Basak Eraydin s 6:3 in 6:4, njuni naslednji nasprotnici pa bosta zmagovalki dvoboja Eudice Chong/Katherine Ip (Kit) - Nao Hibino/Aleksandrina Najdenova (Jap/Bol).

Na istem turnirju je zmagala tudi Dalila Jakupović, ki je v prvem kolu z Britanko Taro Moore premagala ukrajinsko navezo Ljudmila Kičenok/Nadija Kičenok (6:4, 5:7, 11:9), v naslednjem kolu pa se bosta zoperstavili četrtopostavljeni japonski navezi Šuko Aojama/Makoto Ninomija.

Taškent, prvo kolo challengerja (125.000 ameriških dolarjev)

Blaž Kavčič (Slo) - Ivan Nedelko (Rus) 6:1, 3:0, predaja.

 

Hongkong, prvo kolo ženskih dvojic (250.000 dolarjev)

Katarina Srebotnik/Andreja Klepač (Slo/2) - Polina Lejkina/Basak Eraydin (Rus/Tur) 6:3, 6:4;

Dalila Jakupović/Tara Moore (Slo/VB) - Ljudmila Kičenok/Nadija Kičenok (Ukr) 6:4, 5:7, 11:9.