Taškent - Ljubljančan Blaž Kavčič je na challengerju v Taškentu zabeležil prvo zmago, v uvodnem kolu je izločil Rusa Ivana Nedelka.
Kavčič je na igrišču preživel le 36 minut. V prvem nizu je dvakrat odvzel servis nasprotniku za zmago s 6:1, v drugem pa je vodil s 3:0, ko je Rus predal dvoboj zaradi poškodbe.
Slovenski tenisač je tako brez pretiranega naprezanja napredoval v osmino finala, kjer bo njegov nasprotnik osmi nosilec, Mirza Bašić iz Bosne in Hercegovine.
V Honkgongu napredovale tri Slovenke
Na turnirju serije WTA v Hongkongu sta se Katarina Srebotnik in Andreja Klepač veselili zmage v prvem kolu ženskih dvojic. Drugopostavljeni slovenski par je turnir začel s suvereno zmago nad rusko-turškim parom Polina Lejkina/Basak Eraydin s 6:3 in 6:4, njuni naslednji nasprotnici pa bosta zmagovalki dvoboja Eudice Chong/Katherine Ip (Kit) - Nao Hibino/Aleksandrina Najdenova (Jap/Bol).
Na istem turnirju je zmagala tudi Dalila Jakupović, ki je v prvem kolu z Britanko Taro Moore premagala ukrajinsko navezo Ljudmila Kičenok/Nadija Kičenok (6:4, 5:7, 11:9), v naslednjem kolu pa se bosta zoperstavili četrtopostavljeni japonski navezi Šuko Aojama/Makoto Ninomija.
Taškent, prvo kolo challengerja (125.000 ameriških dolarjev)
Blaž Kavčič (Slo) - Ivan Nedelko (Rus) 6:1, 3:0, predaja.
Hongkong, prvo kolo ženskih dvojic (250.000 dolarjev)
Katarina Srebotnik/Andreja Klepač (Slo/2) - Polina Lejkina/Basak Eraydin (Rus/Tur) 6:3, 6:4;
Dalila Jakupović/Tara Moore (Slo/VB) - Ljudmila Kičenok/Nadija Kičenok (Ukr) 6:4, 5:7, 11:9.













