Ortisei - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je po mesecu dni spet vrnil na igrišča na turnirju na trdi podlagi iz serije challenger z nagradnim skladom 64.000 evrov v Italiji. Potem ko je v uvodnem kolu na kolena z 2:1 v nizih spravil Kanadčana Franka Dancevica, v osmini finale pa je ravno tako po treh nizih odpravil še osmopostavljenega Srba Peđo Krstina, se mu je v četrtfinalu zataknilo v obračunu s 24-letnim Kevinom Krawietzem, ki je na svetovni jakostni lestvici 120 mest nižje (229/349).
Nemec, ki je pred tem dobro pripravljenost dokazal s skalpom drugega nosilca, Rusa Jevgenija Donskoja, je bil v prvem medsebojnem obračunu z 29-letnim Ljubljančanom boljši s 6:0 in 6:4. Krawietz se je kar dvanajstkrat dokopal do priložnosti za odvzem tekmečevega začetnega udarca in bil petkrat uspešen, medtem ko je Kavčič - v četrtfinale challengerja se je prebil prvič po Nanchangu letošnjega septembra - izkoristil enega od štirih poskusov za brejk. Kljub porazu bo Blaž na ponedeljkovi novi jakostni lestvici napredoval (predvidoma) za šest mest.













