Kvitova slavila v Tokiu, Berdych in Raonić za lovoriko Bangkoka

Čehinja Petra Kvitova je v finalu turnirja v Tokiu premagala Nemko Angelique Kerber (6:0, 0:6, 6:3).

28. september 2013 09.30
TENNIS-WOMEN/JAPAN

Tokio - Češka tenisačica Petra Kvitova je zmagovalka WTA turnirja v Tokiu z nagradnim skladom 2,37 milijona ameriških dolarjev, kjer je v finalu premagala Nemko Angelique Kerber (6:2, 0:6, 6:3).

Sedmopostavljena Kvitova je bolje pričela dvoboj in v prvem nizu izkoristila obe break priložnosti za zmago s 6:2, sledil je odločen odgovor pete nosilke Angelique Kerber, ki svoji nasprotnici ni prepustila nitit ene igre in izsilila odločilni tretji niz (6:0).

Ta je bil znova na strani Kvitove, ki je povedla s 4:0 in nato s 5:2. Čehinja je imela v osmi igri dve priložnosti za zmago na tekmi, vendar je obe zapravila, uspešna je bila šele v svojem četrtem poskusu, ko je po 99 minutah igre zmagala s 6:2, 0:6 in 6:3.

Petra Kvitova, 11. igralka sveta, si je z današnjo zmago priborila svojo drugo letošnjo lovoriko in enajsto v karieri, s katero je zaslužila 426 tisoč am. dolarjev in 900 točk za jakostno lestvico WTA, Kerberjeva (9.) pa se je morala zadovoljiti z 213 tisoč dolarji in 620 točkami.

Dvoboj Kvitove in Kerberjeve v Tokiu je bil prvi finalni obračun dveh levičark na turnirjih serije WTA po letu 2009, ko sta v finalu Quebeca igrali Madžarka Melinda Czink in Čehinja Lucie Šafarova.

Berdych in Raonić finalista Bangkoka

Znana sta finalista ATP turnirja v Bengkoku - za naslov se bosta pomerila prvopostavljeni Čeh Tomaš Berdych in tretji nosilec, Kanadčan Miloš Raonić.

Berdych se je kot prvi uvrstil v finale, potem ko je po dveh urah in 54 minutah premagal četrtopostavljenega Francoza Gillesa Simona (6:7, 6:2, 7:5).

Dvoboj bi se lahko končal tudi drugače, saj so sodniki v zadnji igri dvoboja spregledali napako Berdycha. Ta je pri zaostanku s 30:40 žogico poslal izven igrišča, tako da bi morala slediti podaljšana igra, vendar so mu sodniki priznali točko. Čeh je to izkoristil in si z dvema zaporednima točkama zagotovil zmago.

Tomaš Berdych je s tem prekinil niz treh zaporednih porazov proti Simonu, jutri pa bo imel priložnost, da osvoji svojo prvo letošnjo lovoriko - je edini igralec najboljše deseterice na svetu, ki je v letu 2013 še brez turnirske zmage.

Miloš Raonić je v drugem polfinalu premagal drugopostavljenega Francoza Richarda Gasqueta (3:6, 7:5, 6:4) in se bo jutri boril za svojo peto karierno lovoriko.

Finalista Bangkoka sta doslej igrala le en medsebojni obračun, in sicer leta 2012 v Cincinnatiju, kjer je bil uspešnejši Miloš Raonić.

Sousa in Benneteau za lovoriko Kuala Lumpurja

Portugalec Joao Sousa in Francoz Julien Benneteau bosta jutri igrala v finalu turnirja v Kuala Lumpurju z nagradnim skladom 875 tisoč evrov. Tako Portugalec kot Francoz v svojih karierah še nista osvojila turnirja serije ATP.

Sousa je bil v polfinalu boljši od četrtega nosilca, Avstrijca Jürgena Melzerja (6:4, 3:6, 6:4), petopostavljeni Benneteau pa je izločil drugega nosilca, Švicarja Stanislasa Wawrinko (6:4, 6:3).

Tokio, finale WTA (2,37 milijona ameriških dolarjev)

Petra Kvitova (Češ/7) - Angelique Kerber (Nem/5) 6:2, 0:6, 6:3.

Bangkok, polfinale ATP (567.000 ameriških dolarjev)

Tomaš Berdych (Češ/1) - Gilles Simon (Fra/4) 6:7 (5), 6:2, 7:5;

Miloš Raonić (Kan/3) - Richard Gasquet (Fra/2) 3:6, 7:5, 6:4.