Že na prvi oviri sta se od OP ZDA poslovili Venus Williams in Kim Clijsters. Danes na igrišču Kaja Juvan.

02. september 2020 08.13
Andy Murray je na igrišču prebil štiri ure in pol. FOTO: Danielle Parhizkaran/USA TODAY Sports
P. Z., STA
P. Z., STA
New York - Andy Murray se je pobral po zaostanku z 0:2 v setih in premagal Japonca Jošihita Nišioko s 4:6 4:6 7:6 (5) 7:6 (4) in 6:4 ob vrnitvi na OP ZDA. Škot je odigral prvi dvoboj med posamezniki na turnirju za grand-slam po januarju 2019. Trajal je 4 ure in 38 minut.

Serena Williams je dobro začela lov na 24. naslov, za začetek je premagala rojakinjo Kristie Ahn s 7:5 in 6:3. Osemintridesetletna Serena ni osvojila velikega slama od leta 2017, s 24. bi se izenačila z Margaret Court. V naslednjem krogu se bo pomerila z Rusinjo Margarito Gasparjan.

Serena je edosegla že 102. zmago na tem turnirju ter prehitela Chris Evert, s katero si je s 101 zmago doslej delila prvo mesto. »To je super. A mislim, da tega zdaj ne znam ceniti dovolj, saj sem sredi turnirja. Zdaj ni pravi čas, da bi se ukvarjala z rekordi, saj mislim na to, kako bi dobila turnir,« je povedala Američanka.

Uspešna je bila Sofia Kenin, ki je nadigrala Belgijko Yanino Wickmayer s 6:2 in 6:2. Ne pa tudi veteranka Venus Williams, dvakratna zmagovalka v New Yorku, ki je izgubila s 3:6 in 5:7 proti Karolini Muchovi. Kratko je potegnila še ena bivša šampionka Kim Clijsters, ki ni mogla prek Jekaterine Aleksandrove (6:3, 5:7, 1:6).

image
Serena Williams lovi 24. veliki slam. FOTO: Foto Robert Deutsch/ USA TODAY Sports

Tretji nosilec Daniil Medvedjev, lanski finalist, je bil boljši od Argentinca Federica Delbonisa s 6:1, 6:2 in 6:4.

Danes Kaja Juvan

Danes bo tekmovanje začel številka 1 Novak Đoković, dvoboj drugega kroga naj bo ob 17. uri igrala Kaja Juvan proti Estonki Anett Kontaveit, 14. nosilki in 21. igralki na svetu.

Pozno sinoči se je poslovil tudi slovenski teniški igralec Aljaž Bedene. V prvem krogu je izgubil proti Fincu Emilu Ruusuvuoriju in že končal nastope na turnirju, kjer se je lani prebil v tretji krog.