29. maj 2017 16.00
TENNIS-FRA-OPEN-MEN
A. V., STA
A. V., STA
Pariz - Na odprtem teniškem prvenstvu Francije sta se drugi in četrti nosilec Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal brez težav uvrstila v drugo kolo. Lanski zmagovalec Đoković je bil v treh nizih boljši od Španca Marcela Granolersa, Nadal pa prav tako gladko s 3:0 v nizih od Francoza Benoita Paireja.

Srbski teniški zvezdnik bo v naslednjem krogu igral z rojakom Jankom Tipsarevićem ali pa s Portugalcem Joaom Souso, za uvod v pariški turnir in tudi uvod v novo trenersko sodelovanje z Andrejem Agassijem pa je zmagal gladko s 6:3, 6:4 in 6:2.

Nadal je bil še hitrejši in je tekmeca odpravil s 6:1, 6:4, 6:1. V naslednjem kolu se bo pomeril z Nizozemcem Robinom Haasejem.

Uspešen je bil tudi slovenski igralec z britanskim potnim listom Aljaž Bedene. Za uvod Roland Garrosa je premagal Američana Ryana Harrisona s 6:4, 6:0, 3:6, 6:1.

Muguruzi dvoboj zmagovalk OP Francije

Garbine Muguruza, branilka naslova na teniškem odprtem prvenstvu Francije, je gladko začela obrambo naslova v Roland Garrosu. V dvoboju prvega kroga je Španka po dobri uri in pol igre s 6:2 in 6:4 premagala nekdanjo zmagovalko OP Francije, Italijanko Francesco Schiavone.

Zdaj 36-letna Schiavonejeva, je Roland Garros osvojila leta 2010. V zadnjih letih je precej popustila in je ta čas na 78. mestu lestvice WTA. "Že v prvem krogu dvoboj nekdanjih šampionk, to je neverjetno. Francesca je legenda tenisa, vesela sem, da sem lahko z njo odigrala dvoboj," je dejala Muguruza, sicer peta igralka z lestvice WTA.