New York – Povsem drugačen vtis kot Blaž Kavčič je v 2. kolu OP ZDA pustila najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog, ki je brez posebnega odpora izgubila proti Jekaterini Makarovi z 1:6, 2:6. Ena od Kavčičevih želja za današnji (jutrišnji) dvoboj s Stanom Wawrinko – ne pred polnočjo po srednjeevropskem času – je sicer prav ta, da ga Švicar ne bi nadigral.
Zavoljo posebnega sporeda na OP ZDA, na katerem so moški dvoboji 1. in 2. kola razporejeni od ponedeljka do petka, je Kavčiču, ki je igral v ponedeljek in sredo, pripadel dodatni dan premora pred velikim izzivom, ki ga prinaša Stan Wawrinka. Nanj se je Ljubljančan pripravljal tudi z enournim treningom z Rogerjem Federerjem, s katerim je sicer dalj časa vadil tudi pred začetkom letošnje sezone v Dubaju. Švicarska št. 2 seveda za našega igralca ni nikakršna neznanka, tudi z njim je že treniral, prav tako igral, saj sta se lani pomerila na pesku v osmini finala Casablance, kjer je bil z 2:1 v nizih boljši Wawrinka.
Da bo slednji veliki favorit, ni dvoma, čeprav Stan the Man od osvojitve OP Avstralije niha v igri. A seveda je njegov tenis še vedno na povsem drugi ravni, enoročni backhand pa eden od najbolj občudovanih udarcev na turneji. »Sicer se nikoli ne ve, a realno o zmagi vendarle ne morem razmišljati. Ne bom se vdajal vnaprej, to nikakor ne pride v poštev, a je Stanova vloga favorita jasna. Želim si, da bi prikazal takšno igro, kot sem jo proti Chardyju, in da me ne bi vse skupaj prevzelo do te mere, da bi se mi zatresla roka. Zelo pomembno bo, da se ga bom čim dlje držal, ne smem mu dovoliti, da bi mi takoj pobegnil, saj bi ga to le še dodatno podžgalo,« razmišlja pred svojim drugim nastopom v 3. kolu turnirja za veliki slam Kavčič, ki si je ogledal tudi dvoboj Wawrinke z Belluccijem, v katerem je Brazilec slovitemu tekmecu povzročal več težav. »Velika Belluccijeva prednost je ta, da je levičar, kar pomeni, da je njegov servis zelo neugoden. Res je igral dobro, Stan pa sploh prva dva niza. Potem je nekoliko padel, to je pač ta razlika od zmage v Melbournu, saj so pritiski in pričakovanja vendarle prinesli veliko breme,« je še ugotavljal Kavčič, ki že ima kar nekaj izkušenj s podobnimi dvoboji na veliki sceni, saj je denimo letos na OP Avstralije igral s Federerjem, lani z Jo-Wilfriedom Tsongajem, na Roland Garrosu pa z Novakom Đokovićem (2012), Juanom Martinom del Potrom (2011) in Andyjem Roddickom (2010).
Čim boljše upiranje pa nikakor ni uspelo Poloni Hercog, četudi so ji po presenetljivi zmagi nad Elino Svitolino apetiti (razumljivo) zrasli. Njena želja je bila, da bi proti stari znanki Makarovi zaigrala še na višji ravni kot v uvodnem dvoboju, saj da bi v tem primeru Rusinja imela velike težave, a od tega ni bilo nič. Njun peti medsebojni dvoboj je bil eden od najbolj enostranskih, Makarova je bila za nekaj razredov boljša, v obeh nizih si je že takoj na začetku priigrala break prednosti, vodstvo pa v nadaljevanju zlahka zadržala oziroma ga še povišala. Hercogova si namreč v precej anemični predstavi ni priborila niti ene žogice za break, razmerje v osvojenih točkah pa je bilo na koncu 57:36.
Potem ko se je od New Yorka poslovila tudi Andreja Klapač – z Maria-Tereso Torro-Flor sta izgubili s prvima nosilkama Saro Errani in Roberto Vinci –, ostaja od Slovenk v igri le še Katarina Srebotnik. Slednja se je tako med ženskimi (s Kveto Peschke) kot med mešanimi dvojicami (z Rohanom Bopanno) že prebila med 16.













