New York – Ko je Ana Konjuh letos v 2. kolu Wimbledona proti Agnieszki Radwanski zapravila tri zaključne žogice, si je obljubila, da naslednjič takšne priložnosti ne bo več zamudila. Če se ji bo seveda ponudila. In ni ji bilo treba čakati dolgo. V osmini finala OP ZDA je 18-letna Hrvatica prišla do sladkega maščevanja in prvega četrtfinala za veliki slam.
Na dan, ko je Serena Williams s 308. dobljenim dvobojem na turnirjih za veliki slam prehitela tudi Rogerja Federerja in dosegla absolutni rekord odprte ere, je na največjem teniškem odru zablestela hrvaška najstnica, ki je nase opozorila že kot 16-letnica s prebojem v 3. kolo Wimbledona (iz kvalifikacij). Na tem prizorišču je letos doživela boleč poraz proti Radwanski, in to zares dobesedno bolečega, saj je pri 7:7 v odločilnem nizu stopila na žogico in si zvila gleženj. Poljakinja je to hitro izkoristila predvsem s skrajšanimi žogicami, kar so ji nekateri tudi očitali, ter zmagala z 9:7. Za nekdanjo mladinsko zmagovalko OP Avstralije in OP ZDA je bila to nova nevšečnost, saj je imela na začetku sezone težave s hrbtom, njen vzpon pa je že leta 2014 ustavila tudi operacija komolca. Veliko tega je zdaj poplačanega s prvim četrtfinalom za veliki slam, ki si ga je priigrala z zanesljivo zmago nad Radwansko v dveh nizih.
»Večer pred dvobojem sem si v glavi še enkrat odvrtela wimbledonsko partijo, v kateri sem na vse zaključne žogice po nepotrebnem zgrešila forehand. Tokrat sem izkoristila ponujeno, vedela sem, da ne smem prehitevati stvari, in to je bil ključ do uspeha. Veseli me, da sem se iz tistega poraza veliko naučila. Uspelo mi je, maščevanje je tu, kakšen izjemen večer,« je po svojem prvem dvoboju na štadionu Arthurja Asha žarela 92. igralka sveta, pri kateri je imela četrta nosilka velike težave predvsem s servisom. Konjuhova, ki je letos začela trenirati pod vodstvom nekdanje hrvaške igralke Jelene Kostanić, je odigrala enega od svojih najboljših dvobojev doslej, prostora za napredek pa je seveda še ogromno.
»Še vedno sem mlada, potrebujem več izkušenj, več dvobojev, saj jih nisem odigrala, kolikor bi jih morala. Težko se je pač vedno znova vračati po poškodbah. A tu sem v četrtfinalu velikega slama in zdaj ni pravi čas za pritoževanje,« je dejala Konjuhova, dobro zavedajoč se, da se od nje v prihodnje še veliko pričakuje. »Že večkrat sem slišala, da imam potencial za sam vrh, a za to je potreben čas in treba je verjeti vase. To je najpomembneje. Zdaj sem pokazala, kaj zmorem, je pa pri teh letih normalno, da lahko napredujem še v vseh prvinah igre. Forehand je slabši od backhanda, izboljšati moram gibanje, odstotek prvega servisa … Ampak mlada sem še, se bo že vse postavilo na svoje mesto. So pa seveda moje sanje velike, želim osvojiti turnir za grand slam in postati št. 1,« razkriva Konjuhova, ki se bo danes v četrtfinalu pomerila s Karolino Pliškovo, zmagovalko nad Venus Williams.













