Žemlja končal nastope v St. Petersburgu

Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je v osmini finala turnirja v St. Peterburgu izgubil z Italijanom Flaviom Cipollo.

20. september 2012 16.05
St. Peterburg - Najvišjeuvrščeni slovenski teniški igralec na lestvici ATP Grega Žemlja je končal nastope na turnirju v St. Peterburgu. V osmini finala ga je s 6:2, 6:7, 6:3 premagal Italijan Flavio Cipolla.

Žemlja, ki je v prvem kolu ugnal Slovaka Lukasa Lacka, je izgubil po dveh urah in pol, glavne težave pa mu je povzročal začetni udarec .

Italijan je bolje začel in brez težav dobil uvodni niz, v drugem pa je že imel žogico za zmago, a se je Žemlja pri izidu 5:4 izvlekel in izenačil na 1:2 v nizih. V odločilnem nizu je Cipolla povedel s 3:0, slovenski tenisač pa ni več našel poti nazaj.

Dvoboj med Žemljo in Cipollo je trajal dve uri in 37 minut, slovenski igralec pa je imel kar nekaj težav pri začetnem udarcu. Žemlja je za nastop v 2. krogu turnirja v Rusiji prejel 20 točk za lestvico ATP in 6740 ameriških dolarjev.