Toronto z Nesterovičem visoko zmagal

Ekipa Toronto Raptors je v severnoameriški košarkarski ligi NBA premagala New Jersey Nets z 90:78. Za zmagovalce je Rašo Nesterovič igral v prvi peterki in v 38. minutah zbral 12 točk.

16. december 2006 12.20
Rašo Nesterovič
New York - Ekipa Toronto Raptors je v severnoameriški košarkarski ligi NBA premagala New Jersey Nets z 90:78. Za zmagovalce je Rašo Nesterovič igral v prvi peterki in v 38. minutah zbral 12 točk (met iz igre 6:8), pet skokov in tri podaje, Uroš Slokar za Toronto ni igral, Boštjan Nachbar pa je v desetih minutah vpisal le skok za New Jersey. Podobno kot Slokar tudi Saša Vujačič za Los Angeles Lakers ni igral, njegova ekipa pa je ugnala Houston Rockets po dveh podaljških s 112:101.

Ekipa Washington Wizards je doma ugnala Miami Heat s 106:95, Indiana Pacers New York Knicks s 112:96, Boston Celtics Denver Nuggets s 119:114, Cleveland Cavaliers Seattle SuperSonics s 106:84, Dallas Mavericks Philadelphio 76ers s 93:79, Chicago Bulls Milwaukee Bucks s 117:111, Phoenix Suns Golden State Warriors s 105:101 in Portland Trail Blazers Los Angeles Clippers 109:99. Doma sta izgubili le moštvi Memphis Grizzlies z Atlanto Hawks z 88:97 in Utah Jazz z ekipo Sacramento Kings s 97:98.

Pau Gasol je prvič letos zaigral v NBA. Bil je ključni mož španske reprezentance na SP na Japonskem, kjer osvojila njegova ekipa zlato, Gasol pa naziv najkoristnejšega igralca turnirja. Zaradi poškodbe noge, ki jo je staknil v polfinalu SP, v finalu nato ni mogel igrati. Memphisu s štirimi točkami (met iz igre 1:4) in vsega tremi skoki v 17. minutah po dolgem premoru ni mogel pomagati do zmage. Teh ima ekipa le pet in je za Philadelphio, ki ima en poraz manj, na zadnjem mestu v ligi. Zaza Pachulia (22 točk) in Speedy Claxton (19 točk, 11 podaj) sta z Atlanto poskrbela za peti zaporedni poraz Grizlijev. "Bilo je zelo težko. Po tako dolgem premoru sem imel težke noge. Bil sem precej počasnejši, kot pred tem premorom. Razočaran sem, ker polni dvorani nisem mogel pokazati vsega, kar znam. Vesel pa sem, ker je prva tekma sezone končno za mano. Zavedam se, da bom moral biti potrpežljiv, saj me čaka še precej dela, da bom izboljšal svojo igro," je pojasnil Gasol.

V Los Angelesu so gostitelji zaostajali že za 21 točk, v ključnih trenutkih pa je vajeti v svoje roke vzel Kobe Bryant, ki je s 53 točkami dosegel osebni rekord sezone ter na začetku drugega podaljška zadel pet točk, njegova ekipa pa je z delnim izidom 9:0 prišla do težke zmage. Kitajec Yao Ming je bil na čelu Raket s 35 točkami, 15 skoki in zanj rekordnimi osmimi blokadami. Francoz Boris Diaw je petič v karieri dosegel trojni dvojček (21 točk, 14 skokov, 10 podaj), Sonca pa so podaljšala niz neporaženosti na 13 tekem. Caron Butler (30 točk) in Gilbert Arenas (27 točk) sta igralce iz ameriške prestolnice v Miamiju povedla do prve zmage po aprilu 2003 in enajstih zaporednih porazih z Vročico. Branilci naslova prvaka so igrali brez Shaquilla O'Neala (operacija kolena) in Dwyane Wade (težave z zobovjem).

Indiana je do zmage z New Yorkom prišla z 12 zadetimi trojkami, največ v sezoni, ter 21 točkami Dannyja Grangerja v prvem polčasu (25 točk). Larry Hughes (25 točk) in LeBron James (22) sta zagotovila zmago Clevelandu, Paul Pierce (38) in Tony Allen (30) pa Bostonu, čeprav je bil v skupi Denverja izjemno učinkovit Carmelo Anthony (42). Philadelphia je izgubila vseh pet tekem po koncu nastopov Allena Iversona za to ekipo. Vse boljši pa so Biki iz Chicaga, saj so s Kirkom Hinrichom (21 točk) in Benom Wallacom (27 skokov) so zmagali desetič na zadnjih 11. tekmah. Shareef Abdur-Rahim je z odločilno trojko in 21 točkami popeljal do zmage Kralje, ki so z Utahom v zadnji četrtini zaostajali že za 14 točk. Portland je dosegel četrto zaporedno zmago, najboljši v ekipi zmagovalcev pa je bil Zach Randolph (26 točk).

Toronto Raptors - New Jersey Nets              90:78
(Rašo Nesterovič 38 minut, 12 točk, 5 skokov, 3 podaje za Toronto)