Tudi tretji medsebojni obračun Heliosu

Po domači zmagi v Domžalah in zmagoslavju v finalu pokala na Kodeljevem pred štirinajstimi dnevi so košarkarji Heliosa premagali Union Olimpijo še na parketu v Tivoliju.

25. februar 2007 20.22
Helios - Union Olimpija 73:69 (19:13, 29:30, 47:41)
Ljubljana - Košarkarji Heliosa so v 22. krogu lige NLB premagali Union Olimpijo s 64:59 (21:17, 36:32, 49:51).

Košarkarji Heliosa so dobili tudi tretjo medsebojno tekmo z Unionom Olimpijo v tej sezoni. Po domači zmagi v Domžalah in zmagoslavju v finalu pokala na Kodeljevem pred štirinajstimi dnevi so državnim prvakom mero vzeli še na parketu v Tivoliju.

Tekma, ki je imela predvsem prestižni značaj, je bila tri četrtine relativno izenačena, v štartu zadnjega dela pa so Domžalčani naredili razliko in jo ohranili do zaključnega zvoka sirene. Zalokar z dvema trojkama, Zagorc z eno in nekaj košev Paviča je razorožilo domačo zasedbo, saj je imel Helios v 35. minuti devet točk naskoka (53:62). Ljubljančani so se sicer približali na 58:62 (37. minuta) in na 59:62, ko je bilo na semaforju še 70 sekund igre, toda bližje jih Domžalčani niso spustili. V zadnji minuti je parket zaradi poškodbe gležnja zapustil Goran Jurak.

Naslednji teden slovenske ekipe v ligi NLB čakajo ključni obračuni za ohranitev kvote treh ekip v sezoni 2007/08. Helios bo v dvorani Komunalnega centra gostil Bosno, Geoplin Slovan bo gostoval pri Širokem Brijegu, Union Olimpija pa se bo v Tivoliju pomerila s Crveno zvezdo.