Na današnji seji predsedstva se je ponovila zgodba izpred tedna dni. Takrat zaradi nesklepčnosti, prisotni so bili - ne vsi istočasno - le štirje od devetih članov, niso mogli obravnavati predloga za novega selektorja članske reprezentance. Tokrat je bila zasedba številnejša, poleg predsedujočega HZS Janeza Sodržnika so bili na seji v Ljubljani prisotni še Jure Ahačič, Primož Goslar, Andrej Verlič, Branko Terglav, Srdjan Kuret in Pavle Kavčič, s čimer je bila zagotovljena tudi sklepčnost.
Predsedstvo je tako danes potrdilo selektorsko sestavo vseh ostalih reprezentanc razen članske, od U17 do ženske. Potem ko je že na prejšnji seji Sodržnik poudaril, da je po njegovem mnenju najprimernejši kandidat za članskega selektorja trener Acroni Jesenic Doug Bradley, se je zapletlo pred glasovanjem. Kuret je članom predsedstva predstavil rezultate pogovorov s še enim kandidatom, Kevinom Gaudetom, trenerjem Vienne, ki je po njegovih besedah pripravljen prevzeti vodenje slovenske reprezentance. Namesto glasovanja so nato prisotni člani predsedstva pooblastili strokovni svet oziroma njegovega predsednika Damjana Režka, da v skladu s statutom HZS v tednu dni pripravi predlog o najprimernejšem kandidatu, o katerem bodo nato odločali na naslednji seji predsedstva, predvidoma 3. novembra. Vsaj do takrat bo slovenska članska reprezentanca še vedno brez selektorja in zdaj je tudi že jasno, da ne bodo izkoristili novembrske reprezentančne prekinitve, edine pred februarskimi kvalifikacijami za OI 2010, za prvi letošnji reprezentančni zbor.
Predsedstvo je potrdilo tudi programe reprezentanc v sezoni 2008/09. Nadaljevanje seje pa je bilo precej burno, vrhunec pa je doseglo s polemikami o porabi finančnih sredstev Ministrstva za šolstvo in šport v višini 80.000 evrov. Ker so sejo nato zapustili Terglav, Verlič in Kavčič, jo je Sodržnik zaradi nesklepčnosti prekinil.
"Napredek je bil dosežen v drugih točkah, imenovali smo vodstva vseh ostalih reprezentanc, podprli smo predlog programa, ki je vezan na udeležbo naših reprezentanc. Ni pa bil dokončan pomemben del, da bi prejeli odločitev o članskem selektorju. Moram priznati, da je precej nenavadno, ker je bil problematiziran formalni postopek s strani tistih, ki v preteklosti niso imeli nobenih predsodkov, da so točno takšno ravnanje podprli. V preteklosti smo vedno sprejemali vodstva na predlog predsednika, lani celo na korespondenčni seji, čemur sem sam nasprotoval. To formaliziranje tako jemljem bolj iz naslova nagajanja. Ampak tudi ko bo predlog strokovnega sveta prišel, bo na koncu moralo odločati predsedstvo, kar pomeni, da smo samo prestavili neko odločitev za nedoločen čas. Enim bo všeč, drugim pa očitno ne. Danes je bil velikokrat uporabljena sintagma 'interes hokejske zveze in vsi delamo v interesu hokeja'. Jaz sem do tega skeptičen, marsikoga vodi parcialni interes in loviti ravnotežje med vsem tem je zelo zahtevno in vedno nam ne uspe," je po seji dejal Sodržnik.
Nesklepčnost pred koncem seje pa je, poleg nadaljevanja težav pri imenovanju selektorja, postregla še z enim zapletom: Sodržnik je nameraval na seji obravnavati tudi datum skupščine HZS, ki je že od spomladi brez predsednika. "Želel sem, da bi pod točko razno določili datum skupščine, pa so trije zapustili sejo in je postala nesklepčna. Kako priročno, ne? Sam bom v vsakem primeru predlagal, da bi bila skupščina nekje med 25. novembrom in 10. decembrom. Moramo potrditi kar nekaj dokumentov, tudi finančne načrte za naslednje leto, kar je tudi podlaga, da lahko kandidiramo za javna sredstva. V nasprotnem primeru bomo padli v še večje težave," je poudaril Sodržnik.