Beograd – Kar nekaj mesecev se je po vsej Srbiji šušljalo, zdaj pa je novi predsednik nekdanjega nogometnega velikana Crvene zvezde Dragan Stojković javno potrdil namigovanja – v blagajni je za 7,8 milijonov evrov minusa. Stojković je izpolnil obljubo, ki jo je dal po prevzemu krmila od Dragana Džajića, da namreč ne namerava ničesar skrivati pred javnostjo. Novi predsednik je skupaj s sodelavci temeljito prečesal uradne papirje in se zgrozil nad neprijetnim odkritjem.
»Vedel sem, da me čaka precejšnja doza pelina, nisem si pa mislil, da je klub utonil tako globoko,« je bil presenečen Stojković. »Obveznosti do bank znašajo 6,77 milijonov, za približno milijon nas terjajo še dobavitelji,« je bil še natančnejši predsednik. Na seji skupščine nekdanjega evropskega prvaka je prišlo na dan malomarno poslovanje, presenetljive rdeče številke pa kljub prvi osuplosti Stojkoviću niso uničile upov. »Računam, da bomo z novimi sponzorskimi pogodbami hitro rešili vse težave. Za klub, kakršen je Crvena zvezda, denar ne bo in ne sme biti problem,« je velikopotezno izjavil. Nekaj optimizma mu gotovo vliva že sklenjena pogodba s Toyoto, ki že napaja klubsko blagajno z 1,5 milijona dolarjev in za katero ima zasluge prav Stojković, ki je izkoristil poznanstva z Japonske.
O podrobnostih, ki so pripeljale do katastrofalnega minusa, novi predsednik ni povedal ničesar, zato je javnost spet prepuščena natolcevanju. Govori se, da je prejšnja uprava jemala pri bankah posojila pod izjemno slabimi pogoji. Bolj kot krediti vzbujajo radovednost podrobnosti poslovnih transakcij, ki bodo najbrž za vedno ostale varno skrite pri vpletenih. Po razpadu nekdanje države sta največja kluba Crvena zvezda in Partizan na prestopih igralcev v velike evropske klube zaslužila na desetine milijonov mark, dolarjev in evrov. A dokumentacije o večini poslov sploh ni. Če se ne bi poslovalo pod mizo, blagajna ne bi bila prazna. Crvena zvezda je, denimo, samo za prestop Dejana Stankovića v Lazio zaslužila 20 milijonov mark, od česar bi lahko živela kar nekaj let.