Vujačič in Dragič zmagala, Brezec ostal na klopi

Goran Dragič je v dresu moštva iz Arizone dosegel sedem točk, tri podaje in skok v 11:15 minute, Saša Vujačič pa je za zmago kalifornijskega moštva prispeval dve točki in skok v 7:24 minute.

04. november 2009 12.29
Da. O./STA
Da. O./STA
Miami - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je Phoenix slavil v Miamiju s 104:96, Los Angeles Lakers pa po podaljšku v Oklahoma Cityju s 101:98. Goran Dragič je v dresu moštva iz Arizone dosegel sedem točk, tri podaje in skok v 11:15 minute, Saša Vujačič pa je za zmago kalifornijskega moštva prispeval dve točki in skok v 7:24 minute.

Philadelphia je klonila proti Bostonu s 74:105, slovenski center Primož Brezec pa po odločitvi domačega trenerja Eddieja Jordana ni stopil na igrišče.

Cleveland je na domačem igrišču ugnal Washington s 102:90, Detroit je bil boljši od Orlanda s 85:80, Chicago od Milwaukeeja s 83:81, Dallas pa od Utah s 96:85. Denver je slavil v Indianapolisu s 111:93, Atlanta pa v Portlandu s 97:91.

Kanadski organizator igre Steve Nash je bil prvi mož Phoenixa v Miamiju. Nash je gostiteljem nasul 30 točk in prispeval osem podaj, po njegovi zaslugi pa je Phoenix v zadnji četrtini povsem zasenčil gostitelje, ki so po treh zmagah doživeli prvi poraz v tej sezoni. Poleg Nasha se je izkazal tudi Amare Stoudemire s 16 točkami in 11 skoki, v domači zasedbi pa je bil najbolj učinkovit Dwyane Wade s 23 točkami.

Jezerniki so šele v podaljšku strli odpor Oklahome. Najbolj učinkovit strelec je bil Kobe Bryant z 31 točkami, v zadnji minuti podaljšku pa je pobral odločilno žogo v napadu, nato pa 18 sekund pred koncem dvoboja z natančnim izvajanjem prostih metov zapečatil usodo žilavih gostiteljev.

Nemški košarkar Dirk Nowitzki je postavil nov strelski klubski mejnik, potem ko je v zadnji četrtini dosegel 29 od svojih skupno 40 točk. Dosedanji rekorder Dallasa je bil Mark Aguirre, ki je 24. marca leta 1984 Denverju v eni četrtini nasul 24 točk. Denver je dosegel četrto zaporedno zmago, kar je njegov najboljši uvod v sezono v zadnjih 24 letih.

Indiana Pacers - Denver Nuggets 93:111
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 74:105
(Primož Brezec za Philadelphio ni igral)
Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 102:90
Miami Heat - Phoenix Suns 96:104
(Goran Dragić: 7 točk, 3 podaje, skok v 11:15 minute za Suns)
Detroit Pistons - Orlando Magic 85:80
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 83:81
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 98:101 (podaljšek)
(Saša Vujačič: 2 točki, skok v 7:24 minute za Lakers)