Železarjem tudi v četrto ni uspelo

Hokejisti beljaškega VSV so v tekmi 50. kroga avstrijske lige Ebel premagali Acroni Jesenice s 4:2 (1:0, 0:2, 3:0). Jeseničanom tako kljub dobrim predstavam v Beljaku v tej sezoni še ni uspelo zmagati.

28. februar 2007 01.38
Acroni Jesenice - Graz 99ers 8:2 (4:0, 3:0, 1:2)
Beljak – Hokejisti beljaškega VSV so v tekmi 50. kroga avstrijske lige Ebel premagali Acroni Jesenice s 4:2 (1:0, 0:2, 3:0).

Mestna dvorana, gledalcev 4000, sodniki: Schimm (Nemčija), Huetter, Neuwirth (oba Avstrija).

Strelci: 1:0 Stewart (Edgerton, Scoville, 6.), 1:1 Robar (Fox, D. Rodman, 26.), 1:2 Dervarič (Robar, 40.), 2:2 Peintner (Stewart, Elick, 45.), 3:2 Lanzinger (Brown, Stewart, 53.), 4:2 Edgerton (Kromp, Brown, 56.).

Kazenske minute: VSV Beljak 10, Acroni Jesenice 10.

Le dva dni po razburljivi predstavi v Podmežakli, ko Jeseničanom ni uspel preobrat po zaostanku 0:3, so imeli Železarji možnost maščevanja. Letos v beljaški dvorani še niso zmagali kljub trem dobrim predstavam, scenarij pa se je ponovil tudi na četrti tekmi.

V prvi tretjini so bili gostje iz Slovenije nevarnejši, zadeli pa so domači, ko je bil uspešen Michael Stewart. Dobra jeseniška igra je prinesla rezultate v drugem delu. Med strelce sta se vpisala branilca Mitja Robar in Damjan Dervarič, domači pa so lahko le opazovali hitre in domiselne akcije Jeseničanov. Še izdatnejše vodstvo je slovenski ekipi preprečil odlični domači vratar Gert Prohaska, o premoči Gorenjcev v drugem delu pa priča tudi podatek o številu strelov, 18:6 za Jesenice. V zadnjem delu so se stvari obrnile: tri izjemne priložnosti Železarjev, med njimi je bila tudi vratnica Marcela Rodmana, niso obrodile sadov, zato pa so domači kaznovali napake v jeseniški obrambi. Najprej so pozabili na Markusa Peintnerja, ki je izenačil na 2:2, dokončno pa so uspe na zmago morali opustiti med 51. in 55. minuto. Na kazensko klop sta morala Aleš Kranjc in Aaron Fox, takrat pa so Beljačani najprej zadeli v polno ob številčni prednosti, le tri minute pozneje pa še enkrat, ko so bile moči na ledu izenačene.

Jeseničani so bili kljub porazu blizu ohranitvi četrtega mesta na lestvici. Celovški KAC je namreč premagal naslednjega nasprotnika Jeseničanov Innsbruck s 5:4, Dunajčani pa so po zaslugi Roberta Lukasa šele 30 sekund pred koncem prav tako s 5:4 ugnali zadnjeuvrščeni Gradec, ki je vodil že s 4:2. Dunajčani imajo zdaj 42 točk, Jeseničani na petem mestu pa 41.

KAC Celovec - Innsbruck 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Red Bull Salzburg - Black Wings Linz 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)
VSV Beljak - Acroni Jesenice 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Vienna Capitals - Graz 99ers 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)

1. Red Bull Salzburg 50 36 14 208:138 55
2. VSV Beljak 50 32 18 186:142 52
3. Black Wings Linz 50 28 22 176:147 45
4. Vienna Capitals 50 26 24 190:175 42