EBEL: oba slovenska predstavnika ostala praznih rok

Hokejisti Tilie Olimpije so v Tivoliju klonili proti Sapi Fehervar (2:5), Orli Znojmo so bili boljši od Jesenic (6:2).

04. november 2011 17.03
04. november 2011 18.04
D. O., Delo.si

Ljubljana/Praga - Hokejisti Tilie Olimpije so bili v prejšnem kolu prosti, a vseeno obdržali tretje mesto na lestvici. Tokrat so imeli za goste neugodne Madžare, ki so v začetku sezone prav tako pokazali zanesljivo formo, piše STA.

Začetek tekme se je izšel po ljubljanskih željah. Že prvi nevarnejši napad se je končal z golom Anžeta Ropreta. Domači so se nato ubranili številčne prednosti, sledile pa so minute ljubljanske ekipe. Zeleno-beli so bili nenehno pred vrati Adama Munroja, ki ga je sredi tretjine dvakrat rešil okvir vrat. Najprej je vratnico zadel Eric Pance, le minuto pozneje pa po protinapadu prečko še njegov starejši brat Žiga. Nato pa se je tehtnica prevesila na madžarsko stran. Pred vrati Jean-Phillipa Lamoureuxa je bilo večkrat vroče, toda Eric Johansson in Istvan Sofron nista zadela. Ljubljanski vratar pa je bil nemočen ob natančnem strelu Balazsa Ladanyja v 18. minuti.

Tudi drugi del se je začel s številčno prednostjo tekmecev, a brez zadetka, Ljubljančani pa svoje prve priložnosti z igralcem več tudi niso izkoristi. Spet pa so bili blizu golu, Boštjan Goličič, Tomi Mustonen in Scott Hotham pa niso bili dovolj natančni. Kazen je prišla sredi tekme, ko so Madžari izigrali nezbrano domačo obrambo in ušli v hiter protinapad, zadel pa je Derek Ryan. Ljubljančani so nato močno popustili in Lamoureux je imel veliko dela. Madžari so dosegli še en gol, ki pa ga je sodnik razveljavil, ker so pred tem naredili prekršek v napadu. Ob igri 5-4 so domači še tretjič na tekmi zadeli vratnico, smolo je imel Brad Cole, po izteku kazni pa je Sapa dosegla še tretji gol.

Zadetek priključka so domači dosegli v 43. minuti, tik po tem, ko se je s klopi za kaznovane vrnil madžarski igralec, strelec pa je bil spet Ropret. Za Sapo je nato veliko priložnost zapravil Arpad Mihaly, ko se je izkazal Lamoureux, domači pa so se ubranili dveh številčnih prednosti. Ko so imeli sami igralca več, pa je nesrečni Eric Pance še enkrat zadel prečko. Ko se je nato po strelu Sofrona plošček pet minut pred koncem odbil za hrbet Lamoureuxa, je bil dvoboj odločen, Ladany je le še postavil piko na i s petim golom.

Za železarje zadel tudi novinec Petre

Jeseničani so na zadnjih tekmah pokazali dobro formo in med drugim v gosteh odščipnili točko vodilnemu Linzu. Tokrat jih je čakalo prvo gostovanje pri češkem novincu v ligi, na pot pa so odšli oslabljeni, brez bolnega Patrika Bergströma in poškodovanih Johana Björka, Jureta Dolinška in Marcusa Olssona.

Kljub optimizmu pred tekmo začetek ni bil najboljši. V drugi minuti je jeseniški obrambi ušel Adam Havlik in premagal Michala Fikrta. Gostje so nadaljevali nezbrano in z napakami v obrambi, toda domači tega še niso izkoristili. Železarji so bili tokrat precej manj aktivni kot pred nekaj dnevi v Linzu, tudi ob igri z igralcem več jim igra ni stekla. Zato pa so še enkrat v uvodni tretjini plošček prek golove črte spravili gostitelji, ki so na prvi odmor odšli z naskokom +2, a z dvema igralcema manj.

Prednost dveh igralcev Acroni Jesenic na začetku druge tretjine je trajala 22 sekund, toda nevarnega strela ni bilo. Po dobri minuti so orli zadeli še enkrat, uspešen je bil Peter Pucher, ki je poslal plošček pod prečko gola Gašperja Krošlja; slednji je na začetku druge tretjine zamenjal Fikrta. Ko je domača ekipa sredi tekme povišala na 4:0, je kazalo na polom gostov, toda vendarle se jim je odprlo v napadu. Zadetka Anttija Puse in Karla Henrika Petreja v drugi polovici druge tretjine sta dajala še nekaj upanja na preobrat.

Vendar so gostitelji v zadnjem delu hitro zadeli še petič, domači navijači pa so se zmage dokončno razveselili v 52. minuti, ko je za zadnji gol poskrbel Martin Škadra.

Kot še piše STA, so po šestih tekmah brez poraza v rednem delu tokrat Jeseničani ostali brez točke, pred reprezentančnim premorom pa jih v nedeljo čaka še tekma na domačem ledu z Dunajčani, zmaji pa se bodo v nedeljo pomerili s Salzburgom.