EBEL: Jeseničani v Linzu klonili šele po kazenskih strelih

V 18. kolu lige EBEL so se hokejisti Jesenic dobro upirali vodilnemu moštvu v ligi, a je Linz slavil po kazenskih strelih.

01. november 2011 15.55
Š. Ro., Delo.si

Linz - Hokejisti Acronija Jesenic so se v 18. kolu odprtega avstrijskega hokejskega prvenstva pomerili z Linzem in izgubili po kazenskih strelih z 2:3.

Želazarji so v Linzu nastopili oslabljeni, brez ustaljene četverice (Björk, Dolinšek, Grahut in Olsson), a so se vseeno dobro upirali vodilni ekipi na lestvici. Jeseničani so dobro igrali v obrmabi, gostitelj pai so do prvega zadetka prišli tri minute pred koncem prve tretjine.

Jeseničani so odločno krenili v drugo tretjino, ki je prinesla kar tri zadetke. Najprej je za izenačenje zadel Marjan Manfreda, nato pa je v 34. minuti goste v vodstvo popeljal Jan Berčič. Žal je bil takoj za tem premagan tudi vratar Michal Fikrt. Jeseničani so se tudi v zadnjem delu enkrat uspešno ubranili ob številčni prednosti tekmecev, enak scenarij so ponovili še v podaljšku, pri izvajanju kazenskih strelov pa so bili uspešnejši domačini.

Olimpija je bila tokrat prosta, v petek se bo pomerila s Sapo Fehervar, v nedeljo pa s Salzburgom.