Kopitar pomagal do zmage nad Philadelphio

Moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Los Angeles Kings je v noči na ponedeljek v gosteh z 1:0 premagalo ekipo Philadelphia Flyers. Slovenski igralec Anže Kopitar je za zmagovalce vknjižil podajo.

14. februar 2011 10.45
Š. Ro., delo.si
Philadelphia - Na ledu najmočnejše hokejske lige je sinoči moštvo Los Angeles Kings z 1:0 premagalo ekipo Philadelphia Flyers. Edini zadetek na tekmi pa je prispeval Drew Doughty, pri tem pa se je s podajo izkazal tudi slovenski hokejist Anže Kopitar.

Eden od junakov tekme v Philadelphii je bil tudi vratar Jonathan Quick, ki je pred svojimi vrati ustavil kar 40 strelov. Potem ko je v soboto presedel na klopi, kralji so s 4:1 ugnali Washington Capitals, je bil tokrat prvi mož med vratnicama Los Angelesa. Slednji so po skoraj 18 letih prvič premagali Philadelphio v rednem delu tekme. Edino resno grožnjo vratom Los Angelesa je v prvi tretjini predstavljal branilec letalcev Chris Pronger, ki pa je zadel le vratnico.

Muršak še vedno poškodovan

V Detroitu so rdeča krila gostila Boston in zmagala s 4:2. Todd Bertuzzi je že na drugi tekmi zapored dosegel dva gola, skupaj s Pavlom Dacjukom sta z izenačujočimi zadetki svoji ekipi zagotovila priključek. Kris Draper je poskrbel za vodstvo v drugi tretjini, Bertuzzi pa je šest minut pred koncem zapečatil usodo gostiteljev. Vratar Detroita Jimmy Howard je ubranil 23 strelov, medtem ko Jan Muršak za zmagovalce zaradi poškodbe prsta na nogi ni igral. Za Boston sta gole dosegla novinca Tyler Seguin in Brad Marchand, Tim Thomas pa je ubranil 32 strelov, poroča STA.