Mazejeva in Görglova zdaj izenačeni v skupnem seštevku

Najboljša slovenska smučarka Tina Maze je tudi na superveleslomski preizkušnji v Trbižu nastopila dobro, saj je zasedla sedmo mesto. Zmage se je veselila Američanka Lindsey Vonn, ki je s tem osvojila tudi mali kristalni globus v tej disciplini. Obilico sreče pa je imela Görglova, ki je tokrat Mazejevo prehitela le za dve stotinki.

06. marec 2011 08.48
06. marec 2011 10.01
David Osojnik, delo.si
Trbiž - Slovenska šampionka je nastope v Trbižu na tekmah svetovnega pokala zaključila z novo dobro uvrstitvijo, saj je na superkombinacijski preizkušnji zasedla sedmo mesto (+0,78). Črnjanka je odlično nastopila v petek, ko je slavila svojo prvo superkombinacijsko zmago, nato pa je včeraj zasedla še visoko četrto mesto na smukaški preizkušnji.

Nove superveleslalomske zmage se je veselila Američanka Lindsey Vonn, ki je s tem osvojila tudi mali kristalni globus v tej disciplini. Druga je bila njena rojakinja Julia Mancuso (+0,23), tretjo mesto pa je zasedla Maria Riesch (+0,50). Nemka je tako sicer uspela zadržati prednost na prvem mestu skupnega seštevka, a pred Vonnovo vodi le še za 96 točk.

Boj med Mazejevo in Görglovo se nadaljuje

Današnja tekma je bila pomembna tudi v boju za tretje mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala, kjer je imela Črnjanka na tretjem mestu le štiri točke prednosti pred Elisabeth Görgl. A na strani Avstrijke je bila danes očitno tudi sreča, saj je zasedla šesto mesto in Mazejevo prehitela za bori dve stotinki - tekmovalki si sedaj delita tretje mesto v skupnem seštevku (893 točk).

»Danes je bilo zelo težko. Tukaj je težko najti svojo hitro smučino in mislim, da mi je danes kar uspelo. Pika na i je manjkala verjetno kar se tiče mene in kar se tiče smuči. Za vrhunski rezultat je nekaj malega manjkalo, čeprav je tudi sedmo mesto vrhunski izid, a nekaj malega za stopničke je manjkalo. Teh nekaj stotink, ki so me ločile od stopničk. Važno je, da sem zraven in slej ko prej se to obrne. Sicer pa so prav tukaj nastopi še lepši, ker je toliko naših navijačev. Povedali so mi, da so bili moji celo glasnejši, kot italijanski,« je preizkušnjo ocenila Črnjanka, piše STA.

Nastopila sta še dve slovenski predstavnici in sicer je Maruša Ferk zasedla 38. mesto (+3,04), mesto nižje pa je bila Ana Kobal (+2,97).