Med kombinatorci zlato Chappuisu

Jason Lamy Chappuis je v Oslu postal svetovni prvak v klasični preizkušnji na 10 kilometrov v nordijski kombinaciji. Srebro in bron odhajata v Nemčijo, najboljši Slovenec pa je bil tokrat Gašper Berlot na 29. mestu.

02. marec 2011 16.51
02. marec 2011 16.58
Š. Ro., delo.si
Oslo - Francoz Chappuis, najboljši kombinatorec zadnjih dveh sezon v svetovnem pokalu in olimpijski prvak, je po skakalnem delu preizkušnje zasedal drugo mesto, zaostajal je le za domačinom Haavardom Klementsenom. V teku je Francoz kmalu ujel in tudi prehitel Norvežana, ki sta ga ujela tudi Nemca na petem in šestem mestu po skokih - Johannes Rydzek in Eric Frenzel. Prvi je bil nekaj časa še ob boku Chappuisa, ki pa je po polovici proge pospešil in sam pritekel do cilja in do zasluženega naslova svetovnega prvaka, poroča STA.

Srebra se je po ciljnem sprintu veselil mladi Rydzek, brona pa Frenzel, ki si je tako po zlatu na mali skakalnici in srebru v ekipni tekmi na prvenstvu zagotovil komplet kolajn. Klementsen je osvojil nehvaležno četrto mesto.

Slovenska četverice je z izjemo Gašperja Berlota, ki je po skoku zasedal 19. mesto, povprečno opravila skoke na veliki skakalnici. Vtisa ni posebej popravila niti v teku, tako da je je Berlot z 19. mesta padel na 29., kar je sicer zanj zelo lep rezultat. Po svojih najboljših močeh sta se trudila v cilju vidno utrujena Marjan Jelenko in Jože Kamenik, ki sta žal boljšo uvrstitev zapravila na skakalnici. Jelenko je bil na koncu 39., Kamenik pa le dve mesti za njim. Mitja Oranič se je po povsem ponesrečenem skoku, ko je zasedal 51. mesto., nastopu v teku odpovedal, še poroča STA.