Peter Prevc in Ema Klinec državna prvaka

Jernej Damjan je na skakalnem DP v Kranju zasedel drugo mesto, le desetinko pred tretjim Robertom Kranjcem.

05. oktober 2013 14.36
Državno prvenstvo v skokih
Miha Šimnovec, šport

Kranj – Le nekaj dni po koncu sezone »poletnega svetovnega pokala«, v katerem je Jernej Damjan nesrečno ostal brez zmagovalne lovorike, se slovenski smučarski skakalci v Kranju merijo še za državne naslove. V današnji posamični preizkušnji je med moškimi z vsemi tekmeci opravil član domačega Triglava Peter Prevc, ki je s skokoma, dolgima 106,5 m in 111,5 m, zbral 266,4 točke in na tronu nasledil lanskega prvaka Jurija Tepeša. V finalu je ugnal tudi vročega Jerneja Damjana (Sam Ihan), ki se je moral z 263,1 točke zadovoljiti z drugim mestom (107 m in 110 m), a po drugi strani je imel tudi obilico sreče, saj je tretjeuvrščenega Roberta Kranjca (Triglav), ki je bil v finalni seriji celo pol metra daljši od njega, pustil za seboj za pičlo desetinko točke. Po prvi seriji je vodil Prevc pred Kranjcem in Damjanom

Tik pod zmagovalnim odrom sta pristala Jaka Hvala (Ponikve) z 254,4 točke (104 m in 109 m) in Žiga Mandl (Costella Ilirija) z 247,5 točke (103 m in 107 m). Četrtouvrščeni v skupnem seštevku poletne velike nagrade FIS Matjaž Pungertar (Mengeš) je zasedel deseto mesto (239,7 točke - 101,5 m in 105 m), branilec naslova državnega prvaka Jurij Tepeš (Dolomiti) pa je končal tik za njim (237,9 točke - 101 m in 104,5 m).

V ženski konkurenci se je naslova državne prvakinje veselila komaj 15-letna Ema Klinec (Alpina Žiri), ki je bila dvakrat najdaljša s skokoma, dolgima po 106,5 m, zanju je prejela 257,4 točke. Na stopničkah sta se znašli še Katja Požun (Zagorje) z 246,6 točke (104,5 in 105 m) in Maja Vtič (Zabrdje) z 230,9 točke (dvakrat po 101,5 m). V dvoboju za četrto mesto je Urša Bogataj (Costella Ilirija) z dvema skokoma, dolgima po 100,5 m (226,8 točke), za zgolj desetinko ugnala Evo Logar (Zabrdje), ki je skočila 100 m in 101,5 m.

Jutri bodo prireditelji v Kranju skušali pod streho spraviti še moško ekipno preizkušnjo in tekmo mešanih zasedb.