Prijateljske tekme: Nemci prepričljivi, Španci le z remijem

Sinoči so bile na sporedu tudi številne prijateljske tekme in južnoameriške kvalifikacije za uvrstitev na SP 2014.

16. november 2011 09.32
16. november 2011 10.08
Ljubljana - Med kopico torkovih prijateljskih nogometnih tekem sta se znova predstavili tudi izbrani vrsti Albanije in Švice, ki bosta tekmici Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014. Albanci so gostovali pri Makedoncih in igrali 0:0, Švicarji pa so v gosteh z zadetkom Granita Xhake premagali Luksemburg, piše STA.

Veliko pozornosti so kajpak pritegnile tekme največjih reprezentanc. Eden izmed zanimivejših je bil razprodan obračun v hamburgu, med Nemčijo in Nizozemsko. Gostitelji so zmagali s 3:0, med strelce so se vpisali Thomas Müller, Miroslav Klose in Mesut Özil. Prav napadalec Lazia je bil prvo ime tekme, ob zadetku je prispeval še dve podaji. Klose se sicer vse bolj bliža tudi Gerdu Müllerju, ki je z 68 goli še vedno najboljši strelec v zgodovini elfa. Triintridesetletniku do tega dosežka manjka še pet zadetkov.

Španija je v deževnem San Joseju igrala le neodločeno z gostiteljico Kostariko. Ta je vse do 83. minute vodila z 2:0 (drugi zadetek je z lepim strelom od daleč prispeval obetavni Joel Campbell), nato pa sta David Silva in David Villa v 83. in 90. minuti preprečila manjšo senzacijo.

Bolje kot Španci so se odrezali njihovi tekmeci s sobotnega prijateljskega obračuna Angleži, ki so po 43 letih le premagali izbrano vrsto Švedske. Edini gol na tekmi je prispeval Daniel Majstorović z avtogolom. »Povedali so mi, da bodo zadetek zapisali kot avtogol. Škoda, bilo bi lepo, da bi bil prav jaz zapisan kot strelec 2000. gola za Anglijo. Malo sem razočaran,« je po tekmi potarnal Gareth Barry.

Italija je v Rimu gostila Urugvaj in po zadetku Sebastiana Fernandeza ze v 3. minuti izgubila z 0:1. Francozi doma igrali neodločeno 0:0 z Belgijo.

Argentina spet trepetala za zmago

V južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2014 je argentinska reprezentanca znova trepetala za zmago proti Kolumbiji. Argentince sta rešila Leo Messi (61.) in Sergio Agüero (85.), edini zadetek za Kolumbijce pa je prispeval kar Javier Mascherano z avtogolom (45.).

»Dobili smo zelo pomembno tekmo. In to v vročini in visoki vlagi. Razmere za igro so bile res zelo težke. Toda danes smo začeli novo obdobje. V prvem polčasu smo igrali v redu, toda v drugem, ko sem vstopil v igro, smo se pomaknili bolj v napad,« je po tekmi povedal napadalec Manchester Cityja Agüero.

Argentina se je na lestvici točkovno izenačila z vodilnim Urugvajem (obe ekipi imata po sedem točk), vendar je slednji igral tekmo manj.

1. Urugvaj 3 2 1 0 9:3 7
2. Argentina 4 2 1 1 7:4 7
3. Venezuela 4 2 1 1 3:3 7
4. Ekvador 3 2 0 1 5:2 6
5. Čile 4 2 0 2 7:10 6
6. Kolumbija 3 1 1 1 4:4 4
7. Paragvaj 4 1 1 2 3:6 4
8. Peru 3 1 0 2 4:6 3