Prva zmaga za Schörghoferja, Slovenci spet brez točk

Zmagovalec moške veleslalomske preizkušnje v Hinterstoderju je Avstrijec Philipp Schörghofer, ki je tako dosegel uspeh svoje kariere. Slovenski predstavniki so vnovič ostali brez točk svetovnega pokala, saj se Mihi Kürnerju, Janezu Jazbecu in Alešu Gorzi ni uspelo prebiti v finalno vožnjo.

06. februar 2011 10.47
David Osojnik, delo.si
Hinterstoder - Hinterstoder je bil zadnja postaja alpskih smučarjev pred svetovnim prvenstvom v Garmisch-Partenkirchnu. Prve zmage v svoji karieri se je veselil Avstrijec Philipp Schörghofer, Norvežan Kjetil Jansrud (+0,17) je bil drugi, Švicar Carlo Janka pa tretji (+0,20). Tudi peti veleslalom sezone je minil brez slovenskega predstavnika v finalu.

Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Hrvat Ivica Kostelić je na prvi progi, ki jo je postavil njegov oče Ante, vpisal 14. čas (+1,32), nato pa je v finalu zasedel deseto mesto (+0,67). Na startu so bili trije Slovenci. Janez Jazbec je bil še najbližje uvrstitvi v finale s 37. časom, ostala dva sta bila še počasnejša. Aleš Gorza je zasedel končno 43. mesto, Miha Kürner pa 44. Na precej dolgi progi se je v eno sekundo zvrstilo kar 15 tekmovalcev. Slovenski veleslalomisti so znova razočarali, saj točk niso osvojili niti na petem veleslalomu sezone.

V skupnem seštevku svetovnega pokala sta na drugo in tretje mesto skočila Švicar Didier Cuche (725 točk) in Norvežan Aksel Lund Svindal (713), Švicar Silvan Zurbriggen (703) pa je padel na četrto mesto. Trdno na čelu je Ivica Kostelić (1249). Vodstvo v veleslalomskem seštevku je ohranil Američan Ted Ligety, ki je rdečo majico vodilnega ohranil s skromnim 13. mestom (+0,90). Zato pa je za rezultat dneva poskrbel njegov rojak Bode Miller, ki je z 28. mesta z najhitrejšo vožnjo druge proge zasedel končno deveto mesto (+0,57) ter prehitel Ligetyja, ki je imel šesti čas prve vožnje.

Kot še poroča STA, je slabe novice za avstrijski tabor  prinesla poškodba Marcela Hirscherja, ki je odstopil na prvi progi in si poškodoval gleženj.