Teja Gregorin 10 sekund od bronaste kolajne

Nemka Magdalena Neuner je na biatlonskem svetovnem prvenstvu osvojila še drugi posamični naslov svetovne prvakinje. Po zmagi na uvodnem šprintu, je zmagala tudi na sklepni ženski posamični tekmi s skupinskim štartom. Teja Gregorin je bila peta, od bronaste kolajne je bila oddaljena 10 sekund.

12. marec 2011 12.08
12. marec 2011 13.01
R. T., delo.si
Hanti Mansisk - Na 12,5 kilometra dolgi progi je Magdalena Neuner za slabih pet sekund ugnala Belorusinjo Darjo Domračevo in za 14 sekund Norvežanko Toro Berger.

Svendsnu skupinski start, Bauer 19.

Zadnjo moško zlato medaljo na letošnjem biatlonskem svetovnem prvenstvu v ruskem Hanti Mansijsku je osvojil Norvežan Emil Hegle Svendsen, ki je bil najboljši na tekmi s skupinskim startom. Srebro je osvojil Rus Jevgenij Ustjugov bron pa Italijan Lukas Hofer.

Edini slovenski tekmovalec Klemen Bauer je moral štirikrat v kazenski krog, na koncu pa je z dobrima dvema minutama zaostanka osvojil 19. mesto. To pa je bil tudi zadnji nastop Slovencev na letošnjem SP, saj na nedeljski ženski štafeti nimajo svoje ekipe.

Sezona svetovnega pokala se bo končala prihodnji teden na Norveškem.