Tini Maze še osmo mesto, Rieschevi zmagovita stotinka

V Åreju na Švedskem so se danes alpske smučarke pomerile še v superveleslalomu za svetovni pokal. Najboljši slovenski smučarki Tini Maze je po včerajšnjem uspehu v smuku z 8. mestom uspela najboljša uvrstitev v superveleslalomu v tej sezoni.

27. februar 2011 11.30
Š. Ro., delo.si
 Åre - Alpske smučarke so se na Švedskem v svetovnem pokalu danes pomerile še v superveleslalomu. Do nove zmage je prišla vodilna v svetovnem pokalu Nemka Maria Riesch, ki je bila najboljša že v petkovi kombinaciji. Tokrat je le za stotinko sekunde ugnala prijateljico, Američanko Lindsey Vonn. Slednja je včeraj slavila 40. zmago v karieri, Nemka je danes obeležila pol jubileja z 20. zmago v svetovnem pokalu.

Naša najboljša smučarka Tina Maze je po drugem mestu v smuku obljubila dobro uvrstitev tudi v superveleslalomu, v kateri ji v tej zimi ne gre po načrtu. Edine točke je namreč osvojila s 16. mestom v Cortini. Njen nastop ni bil tako prepričljiv kot smukaški, vseeno pa je lahko zadovoljna z odličnim koncem tedna v Åreju. Ta čas je na 8. mestu, za Rieschevo je zaostala za 1,04, za najboljšo trojico pa dobrih 20 stotink.

»Danes je bilo težko, saj je bila slaba vidljivost. Poskušala sem tvegati vse, a sem hitro izgubila smuči pod sabo in skoraj padla. Izgubila sem nekaj časa, vendar sem načeloma dosegla dobro uvrstitev. Čeprav sem nastopila najbolje letos, sem v tej disciplini sposobna še višjih uvrstitev,« je napovedala Mazejeva.

Mazejevi gre na roko tudi slab nastop Elisabeth Görgl, ob čemer se je Črnjanka še bolj približala Avstrijki v boju za skupno tretje mesto v svetovnem pokalu. Ker ji je uspelo v treh dnevih osvojiti skupaj 192 točk pokala, je v skupnem seštevku pokala napredovala na četrto mesto; Görglova je z 21. mestom je dobila precej manj točk od Mazejeve ter je pred Črnjanko le še 41 točk.

Razred zase sta v tej zimi Vonnova in Riescheva, ki je vodstvo v svetovnem pokalu povečala na 196 točk.

»Za Mazejevo je izjemen konec tedna. Danes je bil dobra na vsej progi, malo ji je zmanjkalo zaradi napake, ki jo je malo zmedla. Preveč je kritična do sebe in ko naredi napako, potrebuje dve ali tri vratca, da se ponovno 'spravi skupaj'. Verjetno se je tudi ustrašila, ker proga ni tako nedolžna, kot je videti po televiziji. Za nami je super vikend. Tina kljub bolezni zelo dobro deluje, tudi material in servis imamo dober. Ta vikend smo osvojili več točk, kot v celotnem prekletem januarju, ko se je zaradi serviserja zgodilo, kar se je zgodilo,« je ocenil Andrea Massi, vodja ekipe Tine Maze.

Maruša Ferk je štartala s številko 38. Kljub dobremu zgornjemu delu, kjer je dosegla veliko hitrost je spodaj zaostala preveč, da bi lahko osvojila točke svetovnega pokala.

Svetovni pokal se za dekleta naslednji konec tedna nadaljuje v Trbižu, kjer bo program enak kot v Åreju, z nadomeščanjem odpadle superkombinacije iz Sestriera.