Zmaji v zadnjih sekundah do maščevanja v Podmežakli

V pravem peklu v dvorani Podmežakla na Jesenicah so v 50. krogu EBEL Ljubljančani dobili derbi z jeseniškimi tekmeci in se jim tako oddolžili za boleč poraz v Tivoliju. Zmaji so vodili s 3:0, a so železarji izenačili, zmagoviti zadetek pa je padel 21 sekund pred koncem srečanja.

15. februar 2011 21.14
Š. Ro., delo.si
Jesenice - Hokejisti Olimppije so dobili večni derbi z Jeseničani v 50. krogu EBEL in se tako tekmecem v dvorani Podmežakla oddolžili za zadnji poraz v Tivoliju. Boj za pomembni točki, ki prinašata boljše izhodišče za končnico, je bil zanimiv vse do zadnjih minut, ko je z zmagovitim golom novi ljubljanski junak postal John Hughes.

Zadnji derbi slovenskih hokejistov v rednem delu EBEL so sicer bolje začeli želazarji, ki so ljubljanska vrata ogrozili že v prvih minutah, a je strel Roka Tičarja odbil Jan Chabera. Zapravili so tudi drugo veliko priložnost, kar pa so hitro kaznovali gostje in v 13. minuti izkoristili napako domačega vratarja, ki je izgubil palico. Matt Higgins je z natačnim strelom zmaje popeljal v vodstvo z 1:0. Že minuto pozneje so gostje vodili še za zadetek več, ko je po podaji Boštjana Goličiča zadel Aleš Mušič. Zadetek je sodnik priznal šele po ogledu videopostnetka.

Zmaji so tretjič zadeli že po pol minute drugega dela, a visoko vodstvo Ljubljančanov (3:0) ni trajalo dolgo. Jeseniški hokejisti so odlično izkoristili izključitev Žige Jegliča in v pičlih dveh minutah izničili zaostanek le še na gol. Najprej je podajo Tičarja izkoristil Nolan, že naslednjo minuto pa je Cavosie izza vrat premagal Chabero. Tudi do izenačenja so Jeseničani prišli ob igri z igralcem več, ko je bil še enkrat uspešen Nolan.

Zadnji del sta obe moštvi odigrali zelo previdno, brez pravih in nevarnejših napadalnih akcij. Ko se je že zdelo, da vsi le čakajo na podaljšek, se je tehtnica naenkrat nagnila na ljubljansko stran. Robar je pred vrati storil prekršek nad Hughesom in si prislužil dve minuti kazni, kar pa so Ljubljančani prvič na tekmi vendarle izkoristili. V power-playju je strel Jeffa Toryjaje vratar domačih odbil, do njega se je dokopal John Hughes in ga iz mrtvega kota poslal v mrežo. Zmaji so se tako veselili velike zmage, s katero so si tudi zagotovili boljše izhodišče pred končnico EBEL.

Večni tekmeci so v tej sezoni odigrali že pet srečanj, vse dotlej pa so dobili železarji. Ti bi z novo zmago na lestvici prehiteli zmaje zaradi boljšega izkupička v medsebojnih tekem, tako pa ostajajo na osmem mestu.

Acroni Jesenice : Tilia Olimpija 3:4 (0:2; 3:1; 0:1)

(Nolan 2, Cavosie; Higgins, Mušič, Hughes 2)

KAC Celovec - Sapa Fehervar 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Black Wings Linz - VSV Beljak 4:3 (1:1, 2:1, 0:1; 1:0)
Vienna Capitals - Medveščak 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Red Bull Salzburg - Graz 99ers 5:4 (3:1, 1:3, 1:0)

1. KAC Celovec 50 34 16 181:145 74
2. Red Bull Salzburg 50 32 18 194:162 66
3. Vienna Capitals 50 29 21 187:147 62