Zagreb - Slovenska alpska smučarka Ana Bucik si bo današnji slalom za svetovni pokal na Sljemenu zapomnila po tem, da je z enajstim mestom (ob »polčasu«, ko je bila deveta, ji je kazalo še bolje) vpisala najboljši dosežek v karieri. »S prvim nastopom sem bila zelo zadovoljna, prvič v sezoni sem lahko zatrdila, da sem že na prvi progi odpeljala dobro. V finalu je bil zadovoljiv pristop, nisem se ustrašila, temveč sem se trudila ubraniti svoje mesto. Sem pa imela nekaj težav, tako da sem z rezultatom zadovoljna,« je pojasnila 23-letna Novogoričanka.
O napadalnejšem pristopu, ki ga je na terenu želel videti tudi glavni trener Denis Šteharnik, je dodala: »Tega se zavedamo tudi same in si tega želimo, toda če se na dan tekme ne počutiš dobro na smučeh, je težko napadati. Iz tega morda izvira, da nismo tako napadalne, kot bi si želele. Sem pa vesela, da se mi je posrečila dobra tekma, zdaj bom zagotovo lahko še bolj sproščeno nastopila tudi na Zlati lisici. Toda še vedno bo treba napadati in tvegati, kot na vsaki drugi preizkušnji. Upam, da se nam bo tam vse poklopilo.«

Ana Bucik Foto: Ronald Goršić/Cropix
Maruša Ferk je s 17. mestom ulovila četrte točke v tekmovalni zimi in bila z doseženim zadovoljna: »Zagreb mi je danes kar ustrezal. Videla sem, da je prva proga zelo lepa, in sem z njo opravila brez težav. V finalu mi je bil teren morda še nekoliko bolj pisan na kožo, poskusila sem, kolikor se je dalo, do zadnjega. Uspevalo mi je, dokler me ni skoraj vrglo s proge. Brez tega bi lahko dosegla rezultat okrog desetega mesta, 17. mesto pa je najboljši dosežek te zime, toda z grenkim priokusom. Bo pa že čez pet dni nova priložnost.«
Zadovoljen je bil tudi Denis Šteharnik, odgovorni trener za tehnične in hitre discipline za svetovni pokal. »Odstopi v Sestrieru so nas potisnili nekoliko nazaj. Ana in Maruša sta bili tam dobro pripravljeni in sta takrat smučali najbolje doslej, žal pa obe odstopili, kar ju je zavrlo. Na Semmeringu sta se zato po progi spustili z rahlo ročno zavoro, zdaj so se stvari spet postavile na pravo mesto. Več je bilo igrivosti in sproščenosti, kar se je poznalo pri rezultatu. Vesel sem za Ano, a ima še rezerve; še vedno čakamo na predstavo, ki jo bomo lahko ocenili kot odlično. Maruša je bila v finalu zelo dobro na progi, pristop je bil pravi, pokazala se je v svoji najboljši luči. Žal se ji je pripetila napaka pred koncem in jo stala res dobrega rezultata. Ko te napake ne bo, bo uvrstitev vrhunska,« je ocenil Šteharnik.













