Courchevel – Orkanski sunki že ponoči niso obetali nič dobrega, pa vseeno so se najboljše alpske smučarke podale s štarta v pravi veleslalomski vihar. Toda po nastopu 19 tekmovalk (tudi najboljše Slovenke Ane Drev) je šef svetovnega pokala Atle Skårdal tekmo prekinil in odpovedal. Kje jo bodo nadomestili, še ni znano.
Vodilni pri Mednarodni smučarski zvezi (FIS) so že večer pred tekmo razmišljali o rezervnem scenariju s skrajšanjem proge in morebitno preložitvijo na današnji dan. A to nazadnje ni prišlo v poštev, zato si želijo zdaj odpadlo tekmo spraviti pod streho čim prej, saj je po novem letu koledar tekem še toliko bolj natrpan. Tako obstaja možnost, da bi ga pripravili že na naslednji postaji, prihodnji teden na Semmeringu, ki je včeraj prestal snežno kontrolo FIS. Kot nadomestno prizorišče omenjajo tudi Maribor. Generalni sekretar OK Zlata lisica Srečko Vilar je včeraj povedal, da jih s FIS za zdaj še niso poklicali.
Ne glede na to, na katerem smučišču, Drevova si je po včerajšnjem razpletu močno želela, da bi tekmo izvedli. Tudi zato, da bi lahko hitro pokazala boljše smučanje kot v Courchevelu. V zelo odprti postavitvi se ni najbolje znašla in precej zaostala za najhitrejšimi, ob odpovedi je bila po 19 tekmovalkah 14. z zaostankom 1,76 sekunde. »Težko ocenim, koliko je za moj nastop kriv veter. Zagotovo moje smučanje ni bilo ne vem kako dobro, zato najbrž ni imel odločilnega pomena. Bili so sunki, enim je pihalo zgoraj, drugim v spodnjem delu, ampak tokrat nisem dovolj dobro smučala,« ni iskala izgovorov za nekoliko slabši nastop. Raje je razmišljala, kaj se ji je dogajalo na progi.
»Postavitev je bila zelo odprta in naravnost. Veter je pihal v prsa in ritem je bil zelo počasen. Če ne bi bilo vetra, bi šlo veliko hitreje. Enostavno nisem mogla dati smučk stran od sebe, da bi se nagibala vstran, vsa hitrost je šla v tla. Nekako to ni bilo moje pravo smučanje,« je še povedala najboljša slovenska veleslalomistka.
Zelo težke razmere – veter jim je ves čas pihal v prsa, nekaterim konstantno, drugim v sunkih – zagotovo niso bile enake za vse, vseeno pa se Drevova odpovedi ni razveselila. Prepričana je bila, da bi lahko na drugi progi popravila vtis. »Zaostanek je bil, a ne tako velik, da se z dobrim drugim nastopom ne bi mogla prebiti naprej. Toda dolgo smo že na poti, morda je bolje, da ne čakamo tekme še en dan. Courchevel mi je sicer zelo všeč, teren mi leži, a morda je bolje, da se malo spočijem in grem na kakšen trening več,« je že pogledovala proti Semmeringu. Tam je nazadnje smučala leta 2012, zato upa, da bodo našli podoben teren za vadbo s položnejšim zgornjim delom. Sicer pa se za raven pripravljenosti ne boji. »Nisem imela občutka, da bi mi padla forma in da bi se stvari povsem obrnile,« je dejala edina Slovenka, ki se je spopadla z močnim vetrom. Ilka Štuhec, Katarina Lavtar in Tina Robnik so ostale na štartu.













