Ruhpolding – Uvodna posamična preizkušnja petdnevnega dogajanja na tradicionalni bavarski postaji je prinesla slovenskemu taboru mešane občutke. S 14. mestom in lepo predstavo je nase opozoril Klemen Bauer, Jakov Fak pa je ob prvem nastopu v sezoni pričakovano precej zaostal za najboljšimi, a se kot 56. le uvrstil v jutrišnje zasledovanje.
Tako bo slovenska izbrana vrsta imela v moškem zasledovanju dva predstavnika, realno že dolgo naša najboljša biatlonca, odgovor na uganko o jutrišnji udeležbi v ženski konkurenci bo dal današnji šprint (ob 14.30), v katerem bosta slovenske barve branili Teja Gregorin in Anja Eržen. Prva se počasi približuje nekdanji ravni, želela bi si tu doseči več kot pred dnevi v Oberhofu, ko je bila v šprintu 33., nato pa v zasledovanju deset mest višje.
Na najvišji stopnički včerajšnje preizkušnje ni bilo nikakršnega presenečenja. Francoz Martin Fourcade je potrdil izjemno pripravljenost tudi v tej predolimpijski sezoni, med ducatom nastopov od decembrske premiere na Švedskem se je veselil že svoje 9. zmage, sicer je bila to zanj skupno v karieri že 56. »Pa sploh ni bilo tako preprosto, kot si mislite,« je ogovoril poročevalce in nadaljeval: »Vem, da mi je Eberhard dihal za ovratnik. V šprintu sicer ni neposrednih dvobojev, tako kot v zasledovanju ali skupinskem štartu, a vseeno so me trenerji in drugi spremljevalci iz naše reprezentance ob progi nenehno obveščali, kako hiter je, zato sem moral garati na vso moč.« Sicer pa tekmovalec iz naše severne soseščine postaja iz tekme v tekmo bolj konkurenčen, zanj in rdeče-belo-rdeči tabor je to imenitna popotnica v pričakovanju svetovnega prvenstva, ki bo čez slab mesec prav v Avstriji.
Kakšne bodo tam slovenske delnice? Če sodimo po doslej videnem v sezoni, bi bil lahko najbližje vrhunskemu dosežku Bauer, seveda pa po včerajšnji vrnitvi na tekmovališče v slovenskem taboru upajo, da bo iz tedna v teden močnejši dvakratni svetovni prvak Jakov Fak. Po vseh zdravstvenih težavah in dolgi odsotnosti se je veselil pozne premiere, se trudil po najboljših močeh, a več od vizuma za nastop med 60 udeleženci zasledovanja si le ni priboril. Z dvema zgrešenima streloma je zaostal za konkurenco, po koncu pa je glavni trener slovenskih biatloncev Tomaš Kos njegovo vrnitev ocenil takole: »Pravzaprav je uresničil pričakovanja. Morda si je privoščil napako preveč na strelišču, vendar pa res ni dolgo tekmoval, zato ne smemo biti do njega pretirano strogi. Seveda bo potreboval še kakšen teden, da bo na želeni ravni tekmovalne pripravljenosti, a zanj imam zelo dober občutek.«
Seveda je bil Kos najbolj zadovoljen ob spoznanju o vzpenjajoči se Bauerjevi formi. Z uvodnim hitrim krogom se je odrezal že na prejšnjem prizorišču v Oberhofu, nakar mu je okvara puške podrla želeni scenarij. »Zdaj sem le dokazal, da mi gre resnično iz tekme v tekmo bolje,« je bil zadovoljen po včerajšnjem 14. mestu, ki mu ponuja tudi izhodišče za napad med najboljšo deseterico v jutrišnjem zasledovanju.













