Oberhof - Biatlonska karavana se je preselila na četrto postajo v koledarju svetovnega pokala, v nemški Oberhof, ki bo do konca tedna gostil šest preizkušenj začenši s četrtkovo 10-kilometrsko tekmo za moške, med katerimi pa še vedno ne bo prvega slovenskega aduta Jakova Faka. »Jakov zaenkrat še ne bo nastopil. Trenira na Pokljuki, ni še povsem pripravljen za tekmovanja, se pa približuje temu, da bo zelo kmalu spet tekmoval. Če bo vse potekalo po načrtu, pričakujem, da bo na štartu že prihodnji teden v Ruhpoldingu. Je zdrav, potrebuje le še nekaj časa, da se pripravi in potem tekmuje na takšni ravni, kot si vsi želimo,« je pojasnil glavni trener Tomaš Kos.
Slovenske barve bodo tako branili Klemen Bauer, Rok Tršan, Miha Dovžan in Lenart Oblak v moški konkurenci ter Teja Gregorin in Anja Eržen med dekleti. Reprezentanca je v zadnjem obdobju vneto trenirala na Pokljuki in se vmes udeležila tekme za državno prvenstvo. »Razmere na Rudnem polju so bile zelo dobre. Trening je v celoti uspel, pripravljeni smo na nove izzive. Najprej smo se malce spočili, nato pa se pripravljali na tri tekmovalne tedne, ki so pred nami. Delali smo tako na telesni kot strelski pripravi. Vmes so bili tudi zelo vetrovni dnevi, poskušali smo streljati tudi v takšnih razmerah, kar se nam utegne obrestovati v Oberhofu, kjer ne pričakujemo umirjenega ozračja. Osebno sem zelo zadovoljna z opravljenim, saj smo dosegli tisto, kar smo načrtovali,« je pojasnil Kos.













