San Vigilio – Lep ekipni uspeh kar štirih slovenskih veleslalomistk na tekmi na Kronplatzu je morda na koncu res spremljal grenak priokus zaradi velike napake Ane Drev, ki je lovila zmagovalni oder. Toda po drugi strani ga je zaznamovala spodbudna nota s komaj 18-letno Meto Hrovat, ki je na 15. mestu osvojila svoje prve veleslalomske točke v karieri.
Na mlado smučarko iz Kranjske Gore so trenerji opozarjali že v prejšnji zimi in ji, kot enemu od največjih upov prihodnosti, ponudili nekaj priložnosti na tekmah najvišje ravni. A Hrovatova je še nabirala izkušnje, z velikimi očmi opazovala beli cirkus, preden je v novem pripravljalnem obdobju naredila lep korak naprej pod budnim očesom trenerja Jureta Hafnerja, ki je nekdaj deloval tudi v ekipi aMaze. Nedavno na Semmeringu se je prvih točk veselila v slalomu, včeraj pa na zelo zahtevni tekmi v San Vigiliu dodatno utrdila temelje za nadaljnji smučarski razvoj.
Izkazala se je zlasti s pogumnim pristopom na drugi progi, brez strahospoštovanja do terena, ki je tudi največjim mojstricam povzročil toliko težav. »Nisem pričakovala, da bom tako napredovala. V prvem delu sem smučala dovolj dobro, da sem lahko računala na finale, nato pa napadla in skušala pokazati, kar najbolje znam. Že na Semmeringu sem bila v finalu, a sem smučala veliko bolj z rezervo. Zdaj sem si rekla, kar bo, bo. Izšlo se je odlično,« je dejala po svoji najboljši uvrstitvi v svetovnem pokalu. Vodstvo slovenske reprezentance ji je priložnost ponudilo zlasti po dobrih predstavah na zadnjih tekmah nižje ravni, v Zinalu je osvojila drugo mesto. »Tudi v evropskem pokalu je konkurenca močna, je pa seveda razlika. V svetovnem pokalu se je težje prebiti naprej že zaradi štartne številke. V toliko slabšem položaju ti mora uspeti toliko boljši nastop,« je razmišljala o razlikah med tekmovanji.
A očitno se tudi v najhujši konkurenci že zelo dobro znajde. Za viden napredek v enem letu je bil pomemben tudi premik v glavi. »Predvsem sem spoznala, da ni tako nemogoče, da se je možno prebiti naprej. No, pa tudi moje smučanje je na višji ravni. To se je zdaj začelo kazati tudi v rezultatih,« je še dejala hči kranjskogorskega župana in gostinca Janeza Hrovata. Letvico je hitro postavila visoko, hkrati pa se mladenka tudi zaveda, da ima še veliko prostora za napredek v obeh tehničnih disciplinah. Posveča se jima v približno enaki meri. »Že od nekdaj sem boljša veleslalomistka, imam boljšo tehniko, sem bolj suverena. Slalom je bolj specifična disciplina, v kateri se forma hitro zruši. V veleslalomu sem bolj konstantna, mi pa tudi v slalomu uspevajo vse boljši nastopi.«
S točkami v obeh disciplinah je tudi kandidatka za nastop na SP v St. Moritzu, a v tej sezoni si pravzaprav želi ostati bolj osredotočena na tekme evropskega pokala, veliko pričakuje tudi od mladinskega svetovnega prvenstva v Åreju, kjer bo ena od favoritinj. Njene starejše reprezentančne kolegice že zdaj občudujejo njen slog smučanja in tudi pravijo, da je odlično telesno pripravljena, morda celo najbolje med njimi. Z ekipo je sicer trenirala večji del pripravljalnega obdobja, ves čas je bil z njo tudi trener Hafner, s katerim dela individualno. »Zagotovo je prednost imeti svojega trenerja, da nisem ves čas odvisna od ekipe. Kakšen trening lahko izvedem drugače, kakor mi bolj ustreza in to je gotovo dobrodošlo.«













