Brignonejevi kombinacija, Holdenerjevi globus

Slovenski tekmovalki sta bili solidni. Maruša Ferk je zasedla 15. mesto in Ana Bucik 25. mesto.

04. marec 2018 15.24
Switzerland Alpine Skiing World Cup
A. V., STA
A. V., STA
Crans Montana - Italijanska alpska smučarka Federica Brignone je zmagovalka alpske kombinacije za svetovni pokal v Crans Montani. Mali kristalni globus za skupno kombinacijsko zmago je osvojila Švicarka Wendy Holdener, danes četrta, saj je bila današnja tekma druga v sezoni in hkrati zadnja. Slovenka Maruša Ferk je bila 15., Ana Bucik pa 25.

Drugo mesto je z zaostankom treh stotink osvojila olimpijska prvakinja v kombinaciji, Švicarka Michelle Gisin. Tretja je bila Slovakinja Petra Vlhova z zaostankom devetih stotink. Globus je s četrtim mestom osvojila Wendy Holdener, ki je bila od zmagovalke počasnejša 0,26 sekunde.

Po prvi polovici tekme, superveleslalomu, je bila v vodstvu Italijanka Soffia Goggia, ki si je prismučala 0,24 sekunde prednosti pred rojakinjo Nicol Delago na drugem mestu in 0,49 sekunde pred Norvežanko Ragnhild Mowinckel na tretjem. Ferkova je na 20. mestu superveleslalomski progi za Goggio zaostala 1,57 sekunde, Ferkova pa na 34. mestu 2,54 sekunde.

V finalni vožnji se je Ferkova dobro spopadla s slalomski količki, v cilj je prišla na trenutno tretje mesto z zaostankom 0,47 sekunde za Avstrijko Nadine Fest. Do konca je izgubila še nekaj mest in tekmo končala na 15. mestu z zaostankom 2,07 sekunde.

Kmalu za Ferkovo je nastopila olimpijska prvakinja Švicarka Michelle Gisin, ki je bila po prvi vožnji 17. Najprej je odbila napad slovaške specialistke za slalom Slovakinje Petre Vlhove, zatem pa še Švicarke Wendy Holdener. Prehitela jo je lanska zmagovalka Italijanka Federica Brignone, ki je na koncu slavila svojo osmo zmago.

Za konec je nastopila še Bucikova, ki je navkljub 34. mestu po veleslalomu imela možnost nastopiti v slalomu. Primorka se na progi ni najbolje znašla, z zaostankom 3,74 sekunde je bila 25.

1. Federica Brignone (Ita) 1:46,47 1:04,61 41,86
2. Michelle Gisin (Švi) 1:46,50 +00,03 1:05,23 41,27
3. Petra Vlhova (Slk) 1:46,56 +00,09 1:05,01 41,55
4. Wendy Holdener (Švi) 1:46,73 +00,26 1:04,84 41,89
5. Stephanie Brunner (Avt) 1:46,85 +00,38 1:04,61 42,24
6. Ragnhild Mowinckel (Nor) 1:46,90 +00,43 1:04,19 42,71
7. Rahel Kopp (Švi) 1:47,11 +00,64 1:04,99 42,12
8. Sofia Goggia (Ita) 1:47,20 +00,73 1:03,70 43,50