Dan potem: o Tini Maze smo minule dni pisali ...

Slovenska snežna kraljica je na včerajšnjem veleslalomu za Zlato lisico tekmovalnim strminam pomahala v slovo.

Objavljeno
08. januar 2017 01.42
maze
J. P.
J. P.

Maribor - Ne zgolj zaradi Ane Drev, Ilke Štuhec, Ane Bucik in ostalih slovenskih alpskih smučark so množice športnih navdušencev te dni trumoma drvele pod Mariborsko Pohorje, kjer so zagnani prireditelji vnovič vzorno izpeljali tradicionalno tekmovanje za Zlato lisico. Včeraj je bila prav poseben magnet zanje tudi snežna kraljica in nesporna šampionka Tina Maze, ki se je na veleslalomu na pohorski strmini - na njeni že štiristoprvi tekmi v svetovnem pokalu - tudi uradno poslovila od tekmovalnega smučanja.

Za tiste, ki so njeno slovo s snetimi smučkami in pešačenjem prek ciljne črte v slogu Bojana Križaja zamudili, so prireditelji sinoči pripravili še večerni spektakel na Trgu Leona Štuklja, na katerem so se številni navijači od 33-letne Korošice lahko poslovili in se ji priklonili na enoinpolurni zabavni prireditvi »Hvala, Tina!«, ki je bila prepredena tudi z vrtenjem časovnega stroja, ki je izpostavil njene mnoge izjemne dosežke in pomembne mejnike v karieri. O vsem smo obširno poročali tudi na Delovih spletnih straneh, če vam je v obilici informacij kaj ušlo, pa smo še enkrat zbrali vse članke zadnjih dni, povezane s Tininim slovesom.



Tina Maze že pripravljena na številko 30+

CAS zavrnil Tino Maze

Tina Maze razmišlja o nadaljevanju kariere!

Tine CAS ni odvrnil od tekme

Nekaj dobrih zavojev zna, vso progo bo težko zdržala

Globok priklon

Ne gre za štartno številko, ampak pravico žensk v športu

Opazili smo: »Tina, hvala ti!« (Od vrtca do srednje šole)

Killyjev nasvet Tini: Nikoli se ne oziraj nazaj!

Veleslalom (Ž): Tina Maze snela smuči in pozdravila navijače

Andrea Massi: Danes sem jo prvič videl svobodno

Tina Maze: Velik dan, nabit s čustvi

Nežka Poljanšek: Cmok v grlu, malo boli srce, a življenje gre naprej

Žreb odprl večerno mariborsko veselico

Biografija Tine Maze s podpisom Delovega novinarja

 

Še enkrat: hvala, Tina!