Ferkova in Bucikova tik pod vrhom

Slovenski alpski smučarki sta na slalomu za točke FIS onkraj luže zasedli drugo in tretje mesto.

23. november 2015 10.55
slalom
J. P., Delo.si

Echo Mountain - Slovenski alpski smučarki Maruša Ferk in Ana Bucik sta zasedli drugo in tretje mesto v slalomu za točke FIS v ameriškem Echo Mountainu, premoč sta priznali zgolj prepričljivi zmagovalki, 19-letni Nemki Elisabeth Willibald. Maruša, sicer vodilna po prvem nastopu, je zaostala za 71 stotink, Ana devet desetink, obe pa sta za seboj denimo pustili tudi staro znanko iz svetovnega pokala, Nemko Barbaro Wirth, ki se lahko pohvali tudi z uvrstitvijo v deseterico na preizkušnjah najvišjega ranga in s 14. mestom z olimpijskega slaloma v Sočiju.

Slovenija je imela svoja predstavnika tudi v moški konkurenci, v kateri se je zmage veselil Novozelandčan Adam Barwood, ki je bil najhitrejši že na prvi progi, v drugo pa zadržal 18 stotink zaloge pred prvim domačim adutom Robbyjem Kelleyjem. Ven Florjančič je z več kot šestsekundnim zaostankom končal na 40. mestu, medtem ko Tilen Debelak ni ugledal ciljne črte že v prvem nastopu. Danes bo na sporedu še ena slalomska preizkušnja.