Filipa mučita bolezen in vreme

Smučarski kros: oboleli Filip Flisar danes in jutri v Watlesu, če ne bo odpovedi zaradi vremena.

Objavljeno
13. januar 2017 22.11
vidic Flisar smučarji
Špela Robnik
Špela Robnik
Watles – Staro koledarsko leto se je za najboljšega slovenskega tekmovalca v smučarskem krosu Filipa Flisarja končalo sijajno, z dvema zmagama v Innichenu, novo pa se ni začelo najbolje. V Watlesu bi morale biti včeraj kvalifikacije tako za sobotno kot tudi za nedeljsko preizkušnjo, s katero bi nadomestili odpadlo tekmo v Megevu. A so jo tudi prirediteljem na Južnem Tirolskem zagodle vremenske razmere. Zaradi močnega vetra, slabe vidljivosti in snežnih padavin so kvalifikacije odpovedali, danes pa bodo izločilne boje izvedli z dodatni krogom, v katerem bo nastopilo 32 smučark in 64 smučarjev. Takšno rešitev so prvič preizkusili prav lani v Watlesu, ko so prav tako imeli kar nekaj težav pri izvedbi tekmovanja.

Flisar se zaradi odpovedi ni pritoževal, saj je zbolel in moral po treningu obiskati zdravnika, ki mu je predpisal antibiotike. Kljub temu je ostal optimističen: »Poskusil bom štartati, pa bomo videli, kaj bo.« Povsem mogoče je, da bo lahko ostal kar v postelji, saj tudi za danes vremenska napoved ni najbolj ugodna, a razmere se v Watlesu hitro spreminjajo. Tudi Mariborčan pravi, da je povsem mogoče, da bodo tekmo vseeno pripravili, saj se je te dni modro nebo v le nekaj urah spremenilo v snežno nevihto. To bo sicer prva tekma po uvodni decembrski turneji, ki jo je zmagovito končal 29-letni Štajerec, trenutno drugi v skupni razvrstitvi svetovnega pokala.