Flisar kljub bolezni iztržil nekaj točk

Drugo tekmo smučarskega krosa za svetovni pokal v Watlesu je Filip Flisar končal v osmini finala.

Objavljeno
15. januar 2017 14.21
SKI-FREESTYLE-WC-MEN-SKICROSS
Š. Ro.
Š. Ro.

Watles - Najboljši slovenski tekmovalec v smučarskem krosu Filip Flisar je tudi na drugi tekmi v Watlesu ostal brez vidnejšega rezultata. Potem ko je prejšnje leto zaključil sijajno, z dvema zmagama, je novega odprl slabo, za kar pa je v največji meri kriva bolezen, ki se ga je lotila pred tekmami v Italiji. Danes je obstal v osmini finala, na končnem 17. mestu.

Glede na njegovo zdravstveno stanje, je to še dober izkupiček, s katerim je tudi ohranil četrto mesto v skupni razvrstitvi.

Flisar, ki se včeraj po padcu ni uspel uvrstiti v glavni del tekmovanja, tokrat pa ni dopustil presenečenja in se uvrstil v osmino finala. Mariborčanu je uspel dober štart. Hitro se je prebil na prvo mesto, a ga je nato prehitel Francoz Jonas Devoussaoux, oba začel ogrožati Nemec Tim Hronek, ki je Mariborčana z drznim manevrom potisnil na tretje mesto.

Zmage se je vesel Švicar Alex Fiva, ki sta mu sledila Kanadčan Brady Leman in rojak Armin Niederer.

Flisar bo zdaj imel čas, da se dobro pozdravi, naslednji tekmi bosta namreč 4.in 5. februarja v nemškem Feldbergu. »Definitivno je bolezen oziroma viroza, ki sem jo prinesel iz Slovenije in jo zdaj prebolevam, največji krivec za nekoliko slabši izid, čeprav je tudi res, da mi tukajšnja proga ni všeč, je mala in čudna. Na njej praktično ne moreš dovolj dobro izkoristiti dobrega starta, ki je postal moj zaveznik, saj je odločilna ravnina v drugem delu proge, na katero moraš priti z veliko prednostjo, če hočeš zadržati vodstvo. Zaradi zavetrja so tekmovalci za tabo hitrejši in na tak način sem bil tudi  jaz danes ob vodstvo,« je po tekmi dejal Mariborčan, ki zaradi slabšega rezultata ni posebej slabe volje.