Ivica Kostelić pomahal v slovo

»Težko mi je pri srcu, toda enkrat je treba končati,« je po 22. mestu v kombinaciji v Wengnu sporočil 37-letni Hrvat.

Objavljeno
13. januar 2017 17.58
Switzerland Alpine Skiing World Cup
J. P.
J. P.

Wengen - Brez pompa in spremljevalnega programa se je po današnji alpski kombinaciji za svetovni pokal alpskih smučarjev v Wengnu od belih strmin dokončno poslovil hrvaški smučarski zvezdnik Ivica Kostelić, ki je novembra dopolnil 37 let. Danes je zasedel 22. mesto, sicer pa je v karieri zbral 26 zmag in okroglih 60 stopničk na preizkušnjah svetovnega pokala, na treh zaporednih olimpijskih igrah je bil štirikrat srebrn (trikrat v kombinaciji, enkrat v slalomu), že leta 2003 pa je v St. Moritzu postal slalomski svetovni prvak.

»Težko mi je pri srcu, toda enkrat je pač treba končati,« je Ivica poudaril v pogovoru za nemško televizijsko postajo ARD, potem ko je po polovici današnje tekme, ko je na slalomski progi vpisal 14. čas, še puščal vrata priprta: »Malo še razmišljam o tem. Težava pa je, da me pestijo hude bolečine in jemljem zdravila. Sprašujem se, ali ima vse skupaj sploh še kakšen smisel. Zdravila malo pomagajo, a bolečino čutim še vedno, to pa ni zabavno.« Če bi vztrajal, bi moral na operacijo kolena, že petnajsto v njegovi karieri.