Moan z izjemnim tekom z 20. mesta na vrh

Slovenski kombinatorec Marjan Jelenko je na 29. mestu vpisal prve točke novi sezoni tekem svetovnega pokala.

19. december 2015 18.19
Sochi Olympics Nordic Combined
Š. Ro.
Š. Ro.

Ramsau - Slovenski nordijski kombinatorec Marjan Jelenko je na tekmi za svetovni pokal v Ramsauu osvojil 29. mesto in prišel do prvih dveh točk v letošnji sezoni. Štajerec je bil po skokih na 32. mestu, v teku je pridobil tri mesta. Za zmagovalcem Norvežanom Magnusom Moanom zaostal 1:06,7 minute, kar mu je prineslo dve točki v skupni uvrstitvi svetovnega pokala, kjer je na 40. mestu. Na današnji tekmi je bil edini predstavnik, saj je Gašper Berlot izpadel že v kvalifikacijah.

Tudi drugo in tretje mesto je pripadlo Norvežanoma Magnusu Krogu in Jarlu Magnusu Riiberju. Moan je bil po skoku šele na 20. mestu, toda z izjemnim tekom na deset kilometrski preizkušnji je prišel še do svoje četrte zmage v Ramsau, kjer je prvič slavil pred desetimi leti, nato pa še leto dni pozneje in 2012. Z istim časom je bil drugi Krog, ki je bil po skoku dve sekundi pred Moanom, medtem ko se je Riiber, ki se je v smučino podal z minuto in 36 sekundami prednosti pred končnim zmagovalcem, moral zadovoljiti s tretjim mestom s sekundo zaostanka. Takšen je bil tudi zaostanek četrtouvrščenega Nemca Tina Edelmanna.

Vodstvo v skupni uvrstitvi je prevzel Krog, ki ima 212 točk, s tremi manj je na drugem mestu Nemec Fabian Riessle, danes je bil deveti, tretji pa je Japonec Akito Watabe, ki ima 165 točk.

V nedeljo bo v Ramsauu na sporedu še ena tekma.