"Težko bi našli kakšno res veliko pomanjkljivost, ki jo je treba odpraviti. So pa malenkosti, ki jih običajno vidimo le organizatorji in na ta način vsako leto malo izboljšamo dogodek. S strani mednarodne zveze smo letos prejeli le pohvale, da se je Pokljuka spremenila v prizorišče velikih tekmovanj. Če smo pred 25 leti tukaj videli neko malo dogajanje, je Pokljuka prerasla v velik dogodek, kjer je šport še vedno prva zadeva, spremljevalni dogodki pa privabljajo obisk iz tujine in domovine ter gledalce zadržijo na prizorišču," je prireditev ocenil generalni sekretar OK Pokljuka Tomaž Šušteršič in pristavil, da se Pokljuka z organizacijo lahko postavi ob bok tujim organizatorjem.
Ta je lahko potrdil tudi, da bo tudi Pokljuka 2016 narejena z dobičkom. "Naš proračun je okrog milijona evrov. Tukaj bomo imeli od 50.000 do 100.000 evrov dobička, a velik del ustvarjenega presežka gre nazaj v delovanje reprezentance, del je namenjen kandidaturi za SP 2023, nekaj malega pa mora ostati za delovanje organizacijskega odbora prihodnje leto, ko tekme na Pokljuki ne bo, a vseeno bomo imeli minimalne stroške delovanja OK."
Negativno izstopajo le nekoliko slabši dosežki tekmovalcev, kar je še bolj vidno ob odsotnosti obolelega Jakova Faka. Vseeno je bil obisk letos nad pričakovanji. "Vajeni smo bili boja Slovencev za stopničke in obisk domačih obiskovalcev je vseskozi rasel. Letos smo v soboto pričakovali polno Pokljuko, presenečeni pa smo nad nedeljskim obiskom. Zaradi štafetnih nastopov, kjer naše štafete niso več tako konkurenčne kot pred leti, smo mislili, da bo obiskovalcev manj, a krasno vreme in zanimivi boji so vseeno prepričali gledalce, da so prišli."
Delno je k velikemu obisku pripomogel tudi zgodnejši termin tekme, saj je Pokljuka gostila prvo tekmo sezone v Srednji Evropi. "A tudi mi smo bili zelo aktivni z oglaševanjem prireditve in prepričan sem, da je marsikakšen gledalec iz Avstrije in Nemčije Hochfilzen letos zamenjal za Pokljuko."













