»Schalkejev« spektakel francoskima biatloncema

Na biatlonski tekmi svetovnega izziva na štadionu v Gelsenkirchnu sta Jakov Fak in Teja Gregorin osvojila 8. mesto.

28. december 2015 20.27
Biatlon Pokljuka
Š. Ro.
Š. Ro.

Gelsenkirchen - S prazničnim spektaklom pred 40.000 gledalci na štadionu nemškega nogometnega prvoligaša Schalkeja v Gelsenkirchnu so koledarsko leto sklenili tudi biatlonci. Tekmo svetovnega izziva je na vrhu končal francoski par, ki je tudi največ obetal - Marie Dorin-Habert in Martin Fourcade sta zmagala pred Čehoma Gabrielo Soukalovo in Ondrejem Moravcem, ki sta v cilj pritekla z 12,6 sekunde zaostanka. Tretja sta bila Nemca Vanessa Hinz in Simon Schempp, njun zaostanek je znašal 22,2 sekunde.

Po prvi polovici ekshibicijske tekme in skušinskem štartu sta bila najhitrejša Rusa Jekaterina Jurlova in Jevgenij Garaničev, nato pa končala na četrtem mestu.

Nastopila sta tudi najboljša slovenska biatlonca Jakov Fak in Teja Gregorin ter na koncu osvojila osmo mesto, zaostala pa sta 1:57,6 sekunde.

Tekma svetovnega izziva je bila že 14. na Veltins Areni, kjer so razdelili tudi 156.000 evrov nagradnega sklada.