Slovenija osvojila prvi medalji na olimpijskem festivalu mladih

Anja Mandeljc je v smučarskem teku na 5 kilometrov osvojila prvo zlato medaljo za Slovenijo na Ofemu v turškem Erzurumu.

Objavljeno
13. februar 2017 11.53
afp*Lampic SKI-CROSS COUNTRY-KOR-WORLD
N. Gr., STA
N. Gr., STA

Erzurum - Slovenska mlada olimpijska reprezentanca je na olimpijskem festivalu evropske mladine v turškem Erzurumu že osvojila prvo odličje. V konkurenci smučarskih tekačic je v klasični tehniki na pet kilometrov zmagala Slovenka Anja Mandeljc. Slovenci so prvi dan tekmovanja bogatejši še za eno kolajno, saj je bron med deskarji osvojil Ozebek, zmagal je Rus Dimitrij Loginov, medtem ko je bila Sara Goltes med deskarkami peta.

Do konca dneva ima Slovenija še nekaj možnosti za zmagovalne stopničke, saj so danes, prvi dan festivala, na sporedu še štiri končne odločitve. Tekmovalci in tekmovalke nastopajo še v alpskem smučanju - ženskem veleslalomu, ženskem in moškem deskanju na snegu ter moškem smučarskem teku. 

V Erzurumu nastopa 650 športnikov in športnic iz 34 držav, od tega 41 slovenskih. Tekmovalni del se bo zaključil v petek, ko bo na sporedu deset končnih odločitev.