Pjongčang - Po uvodu v Milanu, se sezona tekem za svetovni pokal za deskarje prostega sloga nadaljuje ta konec tedna na olimpijskem prizorišču. Urški Pribošič, ki je kot edina Slovenka nastopila na uvodni tekmi akrobatskih skokov, se bosta v Južni Koreji pridružila še Tim-Kevin Ravnjak in Eva Kralj.
Ravnjak se šele vrača po dvomesečni odsotnosti zaradi poškodbe gležnja, zato si za prvo tekmo še ni zadal višjih ciljev. Velenjčan, ki je zadnja leta večinoma nastopal v snežnem žlebu, se v skoke vrača prvič po letu 2011.
»Ker gre za generalko pred olimpijskimi igrami je konkurenca res še posebej močna, toda naš dolgoročni cilj je jasen: doseči normo za nastop na olimpijskih igrah,« je po prvem uradnem treningu povedal trener slovenske reprezentance Matevž Pristavec.
Uvrstitev v finale tokrat vendarle načrtuje Pribošičeva. »V Italiji sem se na tekmo uvrstila v zadnjem hipu, zato tudi kvalifikacijska skoka nista bila optimalna. Seveda posledično rezultat ne. Tu se bom osredotočila predvsem na izvedbo skoka. Če bo prava, bi vse skupaj utegnilo zadostovati za finale,« je razmišljala Blejka. Kraljeva bo debitirala na tekmah svetovnega pokala v skokih, zato bo šele nabirala izkušnje.













