Tina Robnik osma, a z velikim zaostankom

Na veleslalomu severnoameriškega pokala v Copper Mountainu sta nastopili še Maruša Ferk (13.) in Ana Bucik (16.).

03. december 2015 11.05
maribor

Copper Mountain - Potem ko je pred dnevi slovenske barve na dveh veleslalomih severnoameriškega pokala več kot dostojno zastopal alpski smučar Žan Kranjec, ki je vpisal dve deveti mesti in za seboj pustil tudi precej odmevnih imen, so bila - resda v precej slabši in bolj okrnjeni konkurenci - razmeroma uspešna tudi dekleta na čelu s Tino Robnik, ki se je veselila osmega veleslalomskega mesta. Toda če je uvrstitev spodobna, bi za zaostanek to težko rekli, od zmagovalke je bila namreč počasnejša za 3,70 sekunde.

Treba pa je v isti sapi povedati, da je že petouvrščena Norvežanka Ragnhild Mowinckel zamudila skoraj tri sekunde in pol, drugouvrščena Kanadčanka Mikaela Tommy pa denimo 1,22 sekunde. Prepričljivo je s konkurenco opravila prva favoritinja za zmago, še ena Kanadčanka Marie-Michele Gagnon, ki je bila resda najhitrejša že na prvi progi, res izdatno prednost pa si je nabrala šele v finalu. Nastopili sta še dve Slovenki: Maruša Ferk je zasedla trinajsto mesto (+ 4,96), Ana Bucik šestnajsto (5,55), mednju pa se je vrinila še Američanka slovenskega porekla Lila Lapanja, ki je ravno danes napolnila 21 let, pred dnevi pa je v Aspnu prvič tekmovala v svetovnem pokalu na dveh slalomih.