Skakalci in njihovi trenerji so bili pripravljeni na to, kar jih je včeraj pričakalo na letalnici Heini Klopfer, vremenska napoved je bila slaba, vedeli so, da bo potrebne kar precej potrpežljivosti, kaj hitro pa je bilo tudi jasno, da bodo lahko zadovoljni že s tem, če bodo opravili en skok. Že prvi trening je namreč motil veter (za še slabšo kuliso pa tudi rahel dež), ga kar precej časovno razvlekel, na drugem so skočili le še trije. Že tedaj je bilo v veliki meri jasno, da v nadaljevanju dneva poletov ne bo več, kar nam je prvi nato potrdil Peter Prevc, saj v skakalni vasi takšne informacije potujejo hitreje.
Prvi polet na letalnici skakalci jemljejo bolj za spoznavanje, da se z njo »začutijo«, v kombinaciji z zelo težavnimi razmerami včerajšnja raven večinoma ni bila ravno visoka, skupno smo videli enajst poletov prek 200 metrov. Najdlje (223.5 m) je letel Norvežan Daniel Andre Tande, od Slovencev pa Anže Semenič (211.5), ki je imel tretjo oceno. »Zadovoljen sem, da smo opravili vsaj en skok, ki je meni uspel. Sicer so bile razmere težavne in letalnice še nisem osvojil, bom pa gotovo po dobrem skoku lažje zaspal. Skočil sem resda z rezervo, imel sem velike oči, na tekmi pa bo treba napadati,« je dejal Semenič, ki se zaveda, da je zanj deseterica povsem realna, prav tako, da te napaka v hipu potisne močno navzdol.
Prevc ve,
Od najstarejšega med brati Prevc je bil v slovenski ekipi boljši tudi Tilen Bartol (195; 12.), medtem ko sta bila najslabša Žiga Jelar (181.5; 27.) in Domen Prevc (171.5; 32.), med njima pa se je za nastop na današnji tekmi glavni trener Goran Janus odločil za slednjega. »Odločitev ni bila težka, ker ima Domen ta trenutek več v sebi,« je pojasnil Janus, ki ga čaka po posamični tekmi še ena pomembna odločitev – kateri štirje bodo nastopili na ekipni preizkušnji, na kateri bo Slovenija merila na kolajno.