Zmaga Grönholma na Švedskem

Finec Marcus Grönholm (Ford) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo po Švedski. Slovenski dirkač Andrej Jereb in njegov sovoznik Miran Kacin (Mitsubishi) sta reli končala na 27. mestu v skupnem seštevku.

11. februar 2007 18.05
Marcus Gronholm
Karlstad - Finec Marcus Grönholm (Ford) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo po Švedski. Po 20 hitrostnih preizkušnjah je Grönholm svetovnega prvaka Francoza Sebastiena Loeba (Citroen) premagal za 53 sekund. Tretji je bil njegov moštveni kolega in rojak Mikko Hirvonen (+ 1:41). Slovenski dirkač Andrej Jereb in njegov sovoznik Miran Kacin (Mitsubishi) sta reli končala na 27. mestu v skupnem seštevku (+ 35:04), v skupini N (prvenstvo PWRC) pa na desetem mestu.

Grönholm je ubranil lansko zmago, skupno pa je bil na Švedskem najboljši že petkrat, z najnovejšim uspehom pa se je število njegovih zmag na dirkah najvišjega razreda povečalo na 26.