Zmaga Kavčiča za izenačenje na 1:1

Prvi dan dvoboja prvega kroga prve evroafriške skupine Davisovega pokala med Slovenijo in Finsko se je končal z neodločenim izidom (1:1). Najprej je Finec Jarkko Nieminen s 3:1 v nizih premagal Grega Žemljo, nato pa je Blaž Kavčič z zmago nad Harrijem Heliovaarjem izid izenačil.

04. marec 2011 19.26
Š. Ro., D. O, delo.si
Ljubljana - V prvem petkovem dvoboju je 50. igralec na svetu, nekoč tudi že trinajsti, Jarkko Nieminen premagal drugega slovenskega igralca Grega Žemljo, ki je na lestvici ATP uvrščen na 137. mesto. Žemlja je sicer dobil prvi niz s 6:3, naslednji trije pa so pripadli 30-letnemu Fincu (6:3, 6:4, 6:4).

Kot poroča STA, se je podobno začela tudi druga partija, v kateri je prvi niz dobil 287. igralec na svetu, maloznani Harri Heliovaara, nato pa je Blaž Kavčič vendarle uveljavil dvesto mesto višjo uvrstitev na lestvici ATP in slavil s 4:6, 6:2, 6:3 in 6:4.

V soboto (15.00) je na sporedu igra dvojic, v kateri bosta Slovenijo zastopala Luka Gregorc in Grega Žemlja, v nedeljo pa bosta odigrani še dve partiji posameznikov.

Slovenija - Finska 1:1