Zmaga Olofssonovi, Brankovičeva peta

Švedinja Anna Carin Olofsson je zmagovalka petkovega sprinta biatlonk za svetovni pokal v avstrijskem Hochfilznu. Izjemen uspeh je s petim mestom dosegla Tadeja Brankovič.

15. december 2006 18.11
Anna Carin Olofsson
Hochfilzen - Švedinja Anna Carin Olofsson je zmagovalka petkovega sprinta biatlonk za svetovni pokal v avstrijskem Hochfilznu. Triintridesetletna Švedinja, ki je slavila prvo letošnjo zmago, je ob 100-odstotnem strelskem izkupičku za 7,5 kilometra dolgo progo potrebovala 22:06,9 minute in za 32 sekund prehitela Francozinjo Sandrine Bailly (0) ter za 41,6 sekunde vodilno v skupnem seštevku svetovnega pokala Nemko Andreo Henkel, ki je morala enkrat v kazenski krog. Izjemen uspeh je dosegla Tadeja Brankovič, ki se očitno vrača v pravo formo, saj je kljub zgrešenemu strelu osvojila peto mesto (+ 59,4).

Tamara Barič je odpotovala na tekmo evropskega pokala v Obertilliach, Teja Gregorin pa ni nastopila, je Andreja Mali (+ 3:03,9/1) osvojila 55. mesto, Dijana Grudiček (+ 3:49,0/3) pa je bila 69.