Ruhpolding - Norveška biatlonka Liv Grete Poiree (34:41,8; 2) je zmagovalka zasledovalne preizkušnje za svetovni pokal v Ruhpoldingu. Drugo mesto je po fotofinišu osvojila Nemka Kati Wilhelm, ki je zgrešila trikrat, tretja je bila brez zgrešenega strela Rusinja Albina Ahatova (+ 23,9). Od Slovenk je najvišje posegla Tadeja Brankovič z 18. mestom (+ 2:56,1), ki je zgrešila štirikrat, Teja Gregorin je bila 28. (+ 3:27,5; 2), Andreja Koblar 33. (+ 3:41,1; 3), Dijana Grudiček pa 40. (+ 5:01,8; 4).
Slovenske tekmovalke so le uspele popraviti bled vtis s sprinta, ko so po tretjem mestu s štafeto ostale brez točk. Podobno so začele tudi danes in na uvodnem streljanju grešile ter močno zaostale. Iz kroga v krog pa je šlo slovenski četverici bolje. Posebej se je pri drugem streljanju stoje izkazala Brankovičeva, ki je podrla vseh pet tarč in se zavihtela na visoko 18. mesto. Gre za njeno tretjo najboljšo uvrstitev v sezoni, ki bo tudi dobra popotnica za olimpijske igre v Torinu, saj Cerkljanka prihodnji teden v Anterselvi ne bo nastopala. "Najbolj zadovoljna sem s streljanjem. Pomembno je, da sem dokazala, da se v kritičnih trenutkih lahko zberem in na zadnjem streljanju mi je uspela ničla, ki me je pripeljala do visoke uvrstitve," je povedala v zadnjih sezonah najboljša Slovenka in dodala, da se pred tekmo ni počutila dobro. "Ko pa se je začelo, mi je šlo in borila sem se tudi, ko nisem bila med najboljšimi 30 in dobivala mesto za mestom. Zdaj se moram najprej spočiti, predvsem psihično, nato pa sledijo sklepne priprave pred Torinom."
Zadovoljna je bila tudi Teja Gregorin, ki je tekmo začela kot 54., končala pa na visokem 28. mestu. Na strelišču je bila nenatančna le dvakrat, pri prvem streljanju stoje, kjer je pustila še nekaj mest. "Dokazala sem, da znam streljati. Tekaško sem vedela, da sem dobro pripravljena in glede na izhodišče je 28. mesto lep uspeh. Prihodnji teden grem v Anterselvo po nove točke." Blizu točk je bila tudi Andreja Koblar, ki je strelišče zadnjič zapustila kot 32., žal pa ni v takšni formi, da bi lahko še dobivala, zato je v zadnjem krogu izgubila eno mesto.
Več kot 19.000 gledalcev pa je med dekleti spremljalo pravo dramo v boju za končno zmago. Najprej je iz ozadja prišla Švedinja Anne Karin Olofsson, ki je bila na prvih treh streljanjih 100-odstotna in vse je kazalo na novo zmago. Na zadnjem streljanju pa je morala dvakrat v kazenski krog. To sta izkoristili Nemka Kati Wilhelm in Norvežanka Liv Grete Poiree, ki sta prevzeli vodstvo, Švedinjo pa sta prehiteli še Rusinja Albina Ahatova in zmagovalka šprinta Snadrine Bailly, vendar se slednji nista vključili v boj za skupno zmago. Na progi je Norvežanka Nemko prehitela, slednja je skušala z napadom na zadnjem vzponu, ki ga je Poireejeva uspela odbiti. V ciljnem finišu sta ob bučni podpori občinstva dali obe tekmovalki vse od sebe, fotofiniš pa je pokazal, da je bila hitrejša 31-letna tekmovalka iz Skandinavije. "Po štafetni tekmi, smo danes spet izgubili za desetinko. Tudi s tem dosežkom se bomo vpisali v zgodovino," se je po tekmi pošalil nemški trener Franck Ullrich.
Dramatičen zaključek so nato gledalci videli tudi dve uri in pol pozneje na moški tekmi. Po polovici tekmovanja je kazalo, da je zmagovalec Raphael Poiree, ki je imel veliko prednost, nato pa je bil Francoz dvakrat nenatančen pri tretjem streljanju in enkrat pri zadnjem, kar je izkoristil Nemec Michael Roesch in se mu z ničlo popolnoma približal. Nemec je Francoza napadel na zadnjem vzponu in bil uspešen, prav v ciljni ravnini pa je Francoz pripravil protinapad, ki pa ni bil uspešen in Roesch je osvojil prvo zmago v karieri. Pred olimpijskimi igrami pa se je prebudil veteran Sergej Čepikov, ki bo konec meseca praznoval že 39. rojstni dan in se s 14. mesta po dobrem streljanju, nedotaknjeno je pustil le eno tarčo, uvrstil na tretje mesto.