Zmešnjava zaradi dežja

Na in okrog igrišč Flushing Meadowsa je drugi tekmovalni dan odprtega prvenstva ZDA vladala popolna zmešnjava.  Prekinili so vseh devet začetih dvobojev.

Objavljeno
30. avgust 2006 12.05
New York - Na in okrog igrišč Flushing Meadowsa je drugi tekmovalni dan odprtega prvenstva ZDA z nagradnim skladom 15,5 milijona evrov vladala popolna zmešnjava. Zaradi dežja so vsi živčno čakali, kdaj bodo nastopili. Po treh in pol urah čakanja je sicer prenehalo deževati in je že kazalo, da bo organizatorjem le uspelo pod streho spraviti večji del predvidenih tekem. Igralci so se odpravili na igrišča, toda dež je vnovič začel neusmiljeno padati, tako da so prekinili vseh devet začetih dvobojev in celotni razpored prestavili na naslednji dan.

Podobnih zapletov, ko so morali organizatorji prestaviti tekme na drugi dan, se na US Opnu ni zgodilo že dve leti. Ljubitelji tenisa se gotovo spomnijo tudi hudih zapletov leta 2003, ko so bile v prvih treh dnevih končane le štiri tekme.

Glede na to, da se tovrstne težave dogajajo se mnogi hudo jezijo, da vodstvo turnirja še ni storilo nič oziroma skoraj nič v tej smeri. Zanimiva je bila izjava legendarnega Johna McEnroeja, štirikratnega zmagovalca US Opna, ki trenutno dela kot strokovni komentator na USA Networku. "Frustrirani smo, to je očitno. Frustrirani smo ne zaradi dežja, ampak zaradi dejstva, da proti temu ne ukrenemo ničesar. Na odprtem prvenstvu Avstralije že imajo dve igrišči s pomičnimi strehami, medtem ko bo podobna streha na centralnem igrišču Wimbledona gotova v letu 2009," je jezo na vodstvo tekmovanja stresel McEnroe in cinično navrgel: "Si lahko zamislite, da bodo imeli nekaj takega prej v Wimbledonu?"

Naj omenimo, da je vodstvo tekmovanja ravno po omenjenem letu 2003, porabilo del denarja od skupno 50 milijonov dolarjev namenjenega za izboljšavo tekmovalnih pogojev na igriščih Flushing Meadowsa za analizo, koliko bi jih stala gradnja strehe na štadionu Arthurja Asha. Strokovnjaki so ocenili, da bi projekt stal med med 70 in 100 milijonov dolarjev, kar pa je bilo veliko več, kot bi si lahko privoščili. Preostanek 50 milijonov dolarjev je tako šel za izboljšavo razsvetljave stadiona Louis Armstrong, za urejanje infrastrukture in za gradnjo nove manjše dvorane za trening, ki naj bi bila gotova leta 2008.